Nasıl Yapıldı : Rüya Arabalar BMW i8

BMW i8 Tasarım ve üretim aşamaları nasıl oluyor. İlk elektrikli Hybrit otomobil olan BMW i8 nasıl üretilmiş.

Nasıl Yapıldı : Rüya Arabalar BMW i8
18 Ocak 2016

BMW i8 Tasarım ve üretim aşamaları nasıl oluyor. İlk elektrikli Hybrit otomobil olan BMW i8 nasıl üretilmiş.

http://https://youtu.be/8xzgQOXFsCg
Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 20 Aralık 2020 saat 12:41

Dünya’nın gelmiş geçmiş en iyi binek ve yarış otomobili üreticisi BMW fabrikası her yıl bir sonraki nesli düşünerek bir çok konsept otomobil üretiyor. Bu araçlar kimi zaman sadece proje aşamasında kalırken kimi zaman ise orjinal boyutlarda protiplere dönüşerek kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

Bu Araçlar İlginizi Çekebilir

BMW i8 Nasıl Tasarlandı

İşte bu beğeniye sunulan araçlardan bir tanesi ise günümüze kadar gelerek fabrika üretimine girdi ve artık onu yollarda görmeye başladık. Tabiki BMW i8 den bahsediyoruz. İlk defa 2012 yılında MI6 filminde Tom Crouise tarafından aksiyon sahnesinde kullanılan BMW i8 modeli filmin bir sahnesinde param parça olmuş ve izleyenler tarafından bu durum pek beğenilmemişti. Film sahnesinde senaryo gereği oldukça fazla teknolojik özelliğe sahip olan prototip modeli 2015 yılında yapılabilir en iyi teknoloji hatta elektrik hücre destekli modeli ile karşımıza çıktı. BMW i8 teknik detaylarını incelemek için tıklayın

bmw i8

bmw i8 MI5 Filminden Sahne

Peki bunca zaman sonunda üretilen ve Türkiye yollarında görmeye başladığımız bu araç bakalım nasıl üretiliyor ve biz kullanıcıların beğenisine sunuluyor.

BMW i8 modeli 1978 de inşa edilen ve BMW’nun 4 silindir olarak bilinen BMW Head Qurter (Genel Merkez) Munih şehrinin en önemli yapılarından birisidir. 4 yapraklı yonca şeklinde inşa edilmiş bina şirketin Yenilik ve Verimilik dallarında ne kadar simgeleşmiş bir tarzı olduğunun göstergelerini taşır.

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir