Nissan Ariya 2021 de Yollarda Olmaya Hazır

2020 Nissan Ariya, 394 hp’ye kadar performansı ile göz doldurarak sokaklardaki yerini almaya hazırlanıyor. Nissan, yeni modellerinden Ariya’nın örtüsünü kaldırdı. […]

Nissan Ariya 2021 de Yollarda Olmaya Hazır
5 Ağustos 2020

2020 Nissan Ariya, 394 hp’ye kadar performansı ile göz doldurarak sokaklardaki yerini almaya hazırlanıyor. Nissan, yeni modellerinden Ariya’nın örtüsünü kaldırdı. […]

http://https://www.youtube.com/watch?v=E9WyKkdnPak
Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 19 Ağustos 2020 saat 12:24

2020 Nissan Ariya, 394 hp’ye kadar performansı ile göz doldurarak sokaklardaki yerini almaya hazırlanıyor. Nissan, yeni modellerinden Ariya’nın örtüsünü kaldırdı. 2019 yılında konsept olarak tanıtılan Ariya, 2021 model yılı için ise üretim versiyonu ile geldi. Giriş versiyonunda önden çekiş sistemi sunan model, 218 beygirlik elektrikli motora sahip. Çift motorlu versiyon ise AWD desteği ile birlikte 394 hp performans sunuyor. Aracın tork miktarı ise 600 NM.

Nissan Ariya Arka Görünüm

Nissan Ariya, AWD versiyon 0-100 km/s hıza 7.5 saniyede ulaşabiliyor. Çift motorlu versiyon ise 5.1 nisayde bu hıza ulaşabiliyor. Aracın maksimum hızı ise 200 km/s. Japonya’nın ardından diğer pazarlarda da satışa sunulacak olan model, 65 kwh’ lik bataryası ile 360 kilometrelik menzil mesafesi sunuyor. Daha büyük bataryanın ise menzil mesafesi 485 kilometre. Yeni Ariya’ nın bagaj hacmi ise 415 litre. Aracın ağırlığı ise 1.8 ton ile 2.3 ton arasında değişiyor.

Aracın kumandası üzerinde yer alan tuşlar sayesinde otomatik park özelliğini araç dışındayken kullanabiliyorsunuz. Böylece aracı sokamayacağınız kadar küçük alanlarda rahatlıkla dışarıdan kontroller sayesinde aracı park etme kolaylığını yaşayabilirsiniz.

Nissan Ariya Konsol ve Direksiyon

Ariya İç Donanım Özellikleri

2021 Ariya, kabinde ilk olarak 12.3 inçlik gösterge paneli ile dikkat çekiyor. Konsol üzerine yerleştirilen dokunmatik klima tuşları orta konsolda bir kalite göstergesi gibi duruyor. İstenildiğinde ekranın bir bölümünü kapatarak içerideki ışık oranını da azaltabiliyorsunuz. Bir çok kumanda düğmesi direksiyon üzerine yerleştirildiği için hemen hemen bütün bilgileri buradan kontrol etmeniz mümkün.  Apple Carplay ve Android Auto sistemleri ve birçok güvenlik güvenlik sistemine sahip.

Nissan Ariya

Ortada bulunan vites kutusu bölümünün kaldırıldığını görüyoruz. Bu sayede ön tarafta orta alanda BMW i3 de olduğu gibi oldukça fazla alan açılmış. Arkada oturan yolcular için de yine orta alandaki kol tutacağının arka bölümüne elektronik klima kontrol düğmeleri ve koltuk ısıtma gibi fonksiyonların kullanımları eklenmiş.

2020 Nissan Ariya Satış Fiyatı Ne Kadar Olacak

Ariya’nın satış fiyatı 40 bin dolar olarak açıklandı. Bununla birlikte Türkiye fiyatlarının 450 bin TL civarında olması bekleniyor. Araç satışa çıktığında bu linkten hem yakıt tüketim özellikleri hem de satış fiyatları konusunda detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir