Opel Crossland X Compact Crossover

Opel’in merakla beklenen compact crossover modeli Opel Crossland X  “X” serisinin bulunduğu kataloğa katılan ikinci araç oldu. Opel Crossland X Şubat ayında […]

Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 22 Ocak 2017 saat 16:29

Opel’in merakla beklenen compact crossover modeli Opel Crossland X  “X” serisinin bulunduğu kataloğa katılan ikinci araç oldu. Opel Crossland X Şubat ayında Berlin’de düzenlenecek törenle otomobil severlere tanıtılacak. Mokka X ile aynı segmentte yer alan Opel Crossland X yüksek boyutlara ve Crossover B segmentinde yer almasına rağmen neredeyse Opel Astra ile aynı uzunluğa sahip.

Opel Crossland X

Opel Crossland X Genel Bakış

Opel Asta ile aynı uzunluğa sahip olan Opel Crossland X iç hacimde performanslı gözüküyor. Üstünde Panoramik cam tavan ile aydınlatılan iç mekan daha da geniş bir iç hacim algısı sunuyor.Yeni Opel Crossland X, siyah tavan rengi ile çift renkli bir tasarıma sahip. 410 litrelik bagaj hacmi sunan araç aynı zamanda ileri ve geri kaydırılabilen arka koltukları sayesinde hacimini 410 dan 520 litreye kadar çıkarabiliyor.

4.21 metre uzunluğundaki otomobil, temelini aldığı güncel Astra modelinden biraz daha kısa bir yapıda. Sürüş pozisyonu 10 cm yukarıda ve bu mükemmel bir görüş açısı sunuyor, opsiyon olarak sunulan panaromik cam tavanla bunu daha da ileri seviyeye taşıyabiliyorsunuz. Birçok güncel Opel modelinde olduğu gibi Crossland X’i de adaptif LED farlar, head-up display ve 180 derecelik geri görüş kamerasıyla alabiliyorsunuz. Ayrıca gelişmiş parka yardım sistemi, ön çarpışma uyarısı, yaya algılama ve otomatik frenleme sistemi, şerit takip, trafik işareti algılama, kör nokta uyarı ve sürücü dikkat sistemleri gibi çeşitli sürüş destek teknolojilerine yer verilmiş.

Teknoloji açısından da yenilikler sunan araçta hız limiti tabelası okuma gibi özellikler eklenmişi. Opel Crossland X ayrıca Head-Up Display bilgi ekranı, 180 derecelik çevre görüş sistemi, Şerit Takip Sistemi, park destek sistemi gibi yenilikçi teknolojiler de paket içeriklerinde barındırıyor olacak.

Kabin içi Mokka X ve Astra’dakine benzerlik gösteriyor. Orta konsol dokunmatik ekran tarafından domine edilirken, IntelliLink standart olarak sunuluyor, Navi 5.0 IntelliLink ve Apple CarPlay ile Androit Auto uygulamaları opsiyon listesinde yer alıyor. Bunların yanında araçta Wi-Fi hotspot özelliği ve servis asistan sistemi Opel OnStar da bulunuyor.

Motor Seçenekleri

Opel motor seçenekleriyle ilgili bir açıklamada bulunmadı ancak Crossland X’2in oldukça geniş, benzin dizel ve LPG yakıt türlerine sahip motorlar, otomatik ve manuel şanzımanlarla sunulacağını iletildi. Otomobilin tam detaylarının Şubat sonunda düzenlenecek Cenevre Fuarı’nda tanıtılması bekleniyor.

Opel Crossland X Galeri

Apple Car Play ve Android Auto uyumlu 5 inçlik multimedya sistemi opsiyonel olarak 8 inç büyüklüğünde de satın alınabilecek. Buna ek olarak 4 tekerden çekiş sistemi de Yeni Opel Crossland X‘de opsiyonel olarak sunulan özellikler arasında yer alıyor.

Opel markasının bundan sonraki çıkaracağı yeni aracın ise C segmentinde yer alacak ve daha küçük ebatlarda sunulması planlanan “X” ailesinin üçüncü üyesi olan “Grandland X” modelinin ise sonbahar aylarında tanıtılması bekleniyor.

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir