Opel GT Cenevre’ye Hazırlanıyor!

Opel GT markanın en ikonik modellerinden birisi ve yeni bir habere göre firma modelin yeni nesli üzerinde çalışıyor. 1968-73 yılları […]

Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 26 Aralık 2015 saat 10:00

Opel GT markanın en ikonik modellerinden birisi ve yeni bir habere göre firma modelin yeni nesli üzerinde çalışıyor.

1968-73 yılları arasında üretilen efsaneleşmiş model Opel GT, marka tarafından yeniden üretilmeye başlanacak. Üretildiği dönemlerde oldukça sükse yapan Opel GT’nin ikinci nesil modeli, gücünü 2.0 litre kapasiteli ve de tam 260 HP güç üreten bir motordan alıyordu.

Opel, bu modelin üçüncü neslinin üretimini de gerçekleştirmişti. Marka şimdilerde bu otomobilin farklı bir tasarıma sahip olan yeni neslinin üretimine başlamak için kolları sıvadı. Monza adlı konseptten ilham alınarak tasarlanan otomobil Cenevre Otomobil Fuarı’na hazırlanıyor.

Opel GT Yan Görünüm

Opel GT, Astra Modeli Üzerine Geliştirilecek

Opel CEO’su Thomas Neumann’ın özel projesi olan yeni nesil Opel GT, güncel Astra modeli üzerine geliştirilecek. Buna rağmen Opel GT özgün bir stile sahip olacak ve Astra ile benzerliği belirgin olmayacak. Otomobilin ön yüzünde çıkıntılı ön panjur ve ince farlar ile Monza konseptini andıracağı gelen bilgiler arasında. Genişletilmiş çamurluklar, kısa sarkıntılar ve 2+2 iç kabin oturma düzeni de beklenen özellikler arasında. Opel GT’de keskin hatlar ve genişletilmiş ön ızgaralar kullanılacak. Selefine göre daha güçlü bir motora sahip olması beklenen modelin üretimine 2018 yılında başlanacak. Henüz hiç bir şey resmi olmasa da, Opel’in yayınladığı yıllık değerlendirme videosunda CEO Thomas Neumann Cenevre Motor Show’da çok ilgi çekici bir yenilikle yer alacaklarını belirtiyor bu da otomobil severleri oldukça meraklandırıyor.Ayrıca Opel GT’nin Cenevre Motor Show’da sunulacağı ihtimallerini de güçlendiriyor. Neumann detay vermiyor ancak bu yeniliğin bir sıradışı bir konsept otomobil olacağını ve kendisini de çok heyecanlandırdığını aktarıyor. Gizemli konsept otomobilin yeni Opel GT olması bekleniyor. Konseptin üretim versiyonuna dönüşmesi ise 2018 yılını bulacak. Eğer herşey beklendiği gibi giderse modelin fiyatı yaklaşık 25 bin Dolardan başlayacak ve gücü 295 hp’ye (220 kW) kadar çıkan dört silindirli benzinli motor seçenekleriyle gelecek.

Bu konsept otomobile ait bir kaç fotoğraf da gün yüzüne çıkmış bulunuyor. Konsept otomobil Opel GT ‘de  iki yana martı şeklinde açılan kapıları da dikkat çekici bir başka özelliği olacak. Otomobil severlerin bu ilgi çekici konsept otomobil için biraz daha sabırla beklemeleri gerekiyor olacak.

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir