Opel Mokka Elektrik Menzili Artırdı

Ekim ve kasım aylarında Almanya’da B Segment SUV segmentinde en çok satan elektrikli araç olan Opel Mokka-e, yoluna ‘’Opel Mokka […]

2021-opel-mokka
Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 28 Ocak 2023 saat 15:02

Ekim ve kasım aylarında Almanya’da B Segment SUV segmentinde en çok satan elektrikli araç olan Opel Mokka-e, yoluna ‘’Opel Mokka Elektrik’’ adıyla devam edecek. “2021 Altın Direksiyon Ödüllü alan model, 2023’te müşterilerinin beklentileri doğrultusunda daha büyük bir batarya seçenekleri sunarak daha fazla güç sunarak menzili artıracak değişiklikler yapıyor.

Opel Mokka Elektrik, batarya kapasitesi artık 54 kWsa ile satışta olacak. WLTP normuna göre eski bataryalar 327 kilometre sunarken yeni batarya 403 kilometreye kadar yol kat edebilecek. Bu noktada şu hatırlatmayı da yapmak gerek, kullanım şartları hava ve sürüş koşullarına göre değişiklik gösteriyor. Opel Mokka Elektrik bu bahsettiğim geliştirmeyle modelin menzili yüzde 23 artırmayı başardı ve enerji tüketimi 100 kilometrede 15,2 kWsa’e (WLTP) düştü. Mokka Elektrik aynı zamanda 115 kW/156 hp güç ve 260 Nm tork üretiyor.

2021-opel-mokka

Hafif ticari araç ürün gamının tamamı dahil olmak üzere güncel olarak on iki elektrikli Opel modeli satışa sunulacak. Opel, 2024 yılına kadar her modelinin bir elektrikli versiyonunu piyasaya sunacak ve 2028 yılına kadar Opel, Avrupa’da tamamen elektrikli bir marka haline gelecek.

Elektrikli SUV’un öncüsü; Mokka Elektrik

Mokka, Opel’in yenilikçi, ileriye dönük ve heyecan uyandıran mobilite yaklaşımını gözler önüne seriyor. Şık SUV sadece yeni marka yüzü olan Opel Vizör ile yollara çıkan ilk Opel olmakla kalmadı, aynı zamanda tamamen dijital Pure Panel kokpiti kullanan ilk Opel de oldu. Buna ek olarak, satışa çıktığı ilk andan itibaren tamamen elektrikli güç-aktarma sistemine ve son derece verimli içten yanmalı motorlara sahip ilk Opel oldu. Mokka Elektrik Üç farklı Sürüş Modu Sunuyor

Mokka Elektrik kullanıcısı, o anki sürüş tercihine bağlı olarak Eko, Normal ve Spor olmak üzere üç sürüş modu arasından seçim yapabiliyor. Elektrikli SUV, Eko modunda menzil odaklı bir yaklaşımla en yüksek enerji verimliliği ile hareket ediyor. İleri teknolojili rejeneratif fren sistemi sayesinde Mokka Elektrik, yavaşlama veya fren anında enerjiyi geri kazanabiliyor. Böylece elektromotor momentumu elektrik enerjisine dönüştürüyor.

2021-opel-mokka

Sürücü şanzımanı B modunda kullandığında, geri kazanım ve fren torku artıyor. Ayrıca kompakt SUV şarj gereksiniminde, 54 kWsa batarya 100 kW DC şarj istasyonunda yaklaşık 30 dakikada yüzde 80’e kadar şarj edilebiliyor. Mokka Elektrik standart olarak hızlı şarj işleviyle donatılıyor. Doğru akım dışında, Opel sürücüleri 11 kW entegre şarj cihazı ile üç fazlı alternatif akım duvar tipi şarj modülü veya ev tipi priz için uygun bir kablo ile de şarj edebiliyor.

Türkiye Fiyatı ve Kredi Fırsatları

Opel araç satın almayı düşünüyorsanız Mokka Ocak 2023 sonu itibari ile 909.000 TL den başlayan fiyatlar ve kredi fırsatlarıyla sizi bekliyor. Kredi fırsatları ve fiyatlar hakkında bilgi almak için bu linke tıklayabilirsiniz. 

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir