Peugeot Traveller Teknik Özellikleri ve Fiyatı

Peugeot Traveller  Geliyor 2016 Cenevre Otomobil Fuarında dünya tanıtımı yapılan olan Peugeot Traveller, Combispace ve VIP Shuttle dünyasına son derece […]

Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 7 Haziran 2017 saat 13:35

Peugeot Traveller  Geliyor

2016 Cenevre Otomobil Fuarında dünya tanıtımı yapılan olan Peugeot Traveller, Combispace ve VIP Shuttle dünyasına son derece iddialı bir giriş yapmıştı. 2017 nin ikinci yarısında yollarda görmeye başlayacağımız Peugeot Traveller segmentinde bulunan araçlar için oldukça iddialı çözümler sunuyor. Bu yazımızda sizin için Peugeot Traveller’ı geniş olarak incelemeye çalıştık.

Peugeot tasarım bölümü, markanın Binek ve SUV modellerinin yeni tasarım dilini bu sınıfa da taşıdı. Böylece Peugeot Traveller  zarif hatlara sahip tasarımıyla son derece iddialı. Peugeot, Traveller modelini sınıfında referans noktası olması için birçok üstün özellikle donattı. Modüler EMP2 platformundan yararlanılarak geliştirilen yeni şasi; üstün sürüş özellikleri, verimlilik ve sınıf rekortmeni tüketim değerlerini beraberinde getiriyor.

Peugeot Traveller

Modern teknolojinin bütün nimetlerinden yararlanan BlueHDi Euro6 motorlar günümüz motor teknolojisinin en etkin ve verimli emisyon kontrol teknolojileriyle donatıldı. 180 HP ve 400 Nm’ye kadar farklı güç alternatiflerine sahip olan ve kullanıma sunulduğu Temmuz 2013’ten bu yana başarısını birçok kez kanıtlamış olan motor sürüş keyfi, performans ve yüksek yakıt verimliliğini bir arada sunuyor. Söz konusu teknoloji sayesinde Peugeot Traveller ortalama 140 g/km emisyon ve 100 km de ortalama 5,4 lt yakıt tüketimi ile sınıfının en iyi değerlerine imza atacak gibi duruyor.

Peugeot’nun üstün bilgi birikimi ve deneyiminin yansıması olarak Peugeot Traveller üst sınıf bir ambiyans ve konfor seviyesi ve son derece keyifli bir yolculuk vaat ediyor. 9 koltuğa kadar farklı oturma kombinasyonlarına sahip iç mekan ve kimi bu sınıfta benzersiz zengin ekipman seviyesiyle Peugeot Traveller bir yandan yaşamı kolaylaştırırken, diğer yandan ise bu günlük kullanıma uygun bir yapıyı beraberinde getiriyor.

Aralık 2015’te açıklanan EuroNCAP çarpışma testlerinden “5 Yıldız” alan Peugeot Traveller aynı zamanda yüksek güvenlik beklentilerini de beraberinde getiriyor.

Peugeot Traveller

Peugeot binek otomobil ürün gamındaki yeni modelini tamamen yeni ve özel bir isimle taçlandırıyor: Peugeot Traveller. Güçlü ve şık bir tasarıma sahip olan Peugeot Traveller yolculuk ve geniş yaşam alanı kavramlarını modern bir vizyonla ifade ediyor.

Modüler EMP2 platformundan yararlanılarak geliştirilen yeni şasi maksimum iç mekan genişliği ile kompakt dış boyutları bir arada sunuyor. 9 kişiye kadar yaşam alanı ve 1.500litre bagaj hacmi sunan Peugeot Traveller ayrıca sökülebilen koltuk kombinasyonuna bağlı olarak 4.900 litreye kadar bagaj hacmi de sunabiliyor.

Uzunlukları 4,6 0m ile 5,30 m arasında değişen üç farklı gövde tipine sahip olan Peugeot Traveller bu sınıfta nadir görülen sadece 1,90 metre tavan yüksekliği ile kapalı otoparklara girme avantajı sunuyor. 4,95 m uzunluğundaki Standard ve 5,30 m uzunluğundaki Long gövde seçenekleri pazarın kalbinde yer alıyorlar. Bu sınıfta tek olan 4,60 m uzunluğundaki Compact versiyonu da 9 kişiye geniş ve konforlu bir yaşam alanı sunuyor. Kısa aks uzantıları ve kompakt boyutlarıyla Peugeot Traveller şehir içi de dahil günlük kullanım şartlarında rahat bir sürüş sunuyor.

Peugeot Traveller Business VIP ile arka koltuk yolcularına her biri bağımsız deri kolçaklı karşılıklı 4 koltuklu veya 5 koltuklu oturma düzeni sunuluyor. Yumuşak üfleme özelliğine sahip üç bölgeli iklimlendirme kontrolünün entegre edildiği çok fonksiyonlu tavan bu sınıfta benzersiz bir donanım olarak öne çıkarken yumuşak ambiyans aydınlatması da yolcuların konforuna katkıda bulunuyor.

Güçleri 95 hp ile 180 hp arasında değişen Euro6 emisyon normuna uygun modern ve verimli motor seçenekleri ve yeni EAT6 otomatik şanzıman yüksek sürüş keyfi ve bu sınıfta rekor tüketim / CO2 emisyon değerleri vaat ediyor. En verimli seçenek 5,1 lt/100 km ve 133 g/km CO2 değeri sunarken Peugeot Traveller’in tüm ürün gamı ortalama 5,4 lt/100 km ve 140 g/km ile sınıfında referans değerlere imza atıyor.

Peugeot Traveller kullanıcısına bu sınıfta nadir görülen hatta eşi olmayan çok sayıda yeni nesil konfor ve güvenlik donanımları sunuyor:

 •  Eller serbest sürgülü yan kapılar pazarda eşi olmayan bir donanım
 • Head-up display ve Hız Sınırı Önermesine sahip Trafik İşareti Tanımlama Sistemi segmentte tek
 • Açılan arka pencere, cam tavan, Aktif Güvenlik Freni ve otomatik uzun/kısa far yardımcısı bu sınıfta ender görülen ekipmanlar
 • Sesli kumanda ve anlık trafik bilgisi özelliklerini destekleyen internet bağlantılı yeni navigasyon, 180° derece açılı kuşbakışı ve zoom fonksiyonlu geri görüş kamerası VisioPark1 ve Sürücü Yorgunluk Uyarı Sistemi gibi özellikler bir Peugeot modelinde ilk kez kullanılıyor.

Peugeot Traveller biri bireysel kullanıcı ve diğeri profesyonel kullanıcılar olmak üzere her biri 2 farklı ekipman seviyesinde iki farklı ürün gamı ile sunuluyor.

Combispace ve VIP Shuttle sınıfında yeni referansı oluşturacak yeni üst sınıf ürün gamı

Bu sınıftaki profesyonellerin ve bireysel kullanıcıların ihtiyaçları ve beklentileri yapmış oldukları işe ve taşıdıkları kişi veya müşterilere göre farklılık gösteriyor.

Bu beklenti ve ihtiyaçları karşılamak üzere Peugeot Traveller her biri 2 farklı ekipman seviyesinde 2 ayrı ürün gamı sunuluyor:

 • Bireysel müşteriler için, 5, 7 veya 8 koltuklu Active ve Allure donanım paketleriyle Combispace
 • Profesyonellerin yolcu taşımacılığı için 5’ten 9 koltuğa kadar alternatiflere sahip olan Business donanım paketli ile 6 ve 7 koltuk alternatifine sahip olanBusiness VIP

Markanın sınıf atlama stratejisine uygun olarak üst ekipman seviyelerinde seçkin ve prestijli çok sayıda dış ve iç mekan ekipmanları sunuluyor. Peugeot Traveller yolcularına üst seviye konfor ve rahatlık vaat ediyor.

Güçlü ve şık tasarımını Peugeot binek otomobillerinin genetik kodlarından alan Peugeot Traveller’ın yolcularına sunmuş olduğu yaşam alanı ve konfor seviyesi örneğin VIP yolcular ve bagajlarının transferi gibi yolcu taşımacılığı yapan profesyonellerin bütün ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılıyor.

İster alışverişe gitmek, isterse ailece seyahat etmek, isterse de bir dağ bisikleti gezintisi için arkadaşlarla kaçamak yapmak, Peugeot Traveller bütün durumlara rahatlıkla adapte oluyor. Farklı kullanım kombinasyonları sunan koltuk sistemi sayesinde ileri seviyede kullanım esnekliği sunan Peugeot Traveller gezme, hobi veya spor olmak üzere ailelerin farklı kullanım beklentilerine rahatlıkla adapte olabiliyor.

Prestijli tasarım ve iç mekan

Peugeot Traveller’in güçlü ve zarif hatlara sahip modern tasarımı üst ekipman seviyelerinde sunulan Xenon far ve 17 inçlik alaşım jantlarla daha da artıyor.

Kapı açılır açılmaz, yolcuları aydınlatmalı kapı eşikleri, kaliteli malzemelerle bezenen premium iç mekan, parçalı deri koltuklar ve kalın paspaslar karşılıyor. Bütün versiyonlarda standart olarak sunulan elektrikli sürgülü yan kapılar arka koltuk yolcularının araca binişini kolaylaştırırken üst ekipman seviyelerinde eller serbest kumandalı sürgülü yan kapılar sunuluyor.

Peugeot Traveller Yolcular için üst sınıf konfor

Ekipman seviyesine bağlı olarak 2 ve 3. sıradaki arka koltuk yolcularını kolçaklı, 2/3-1/3 oranında katlanan, sırtlık eğimli bağımsız deri koltuklar karşılıyor.

Renkli (%70 karartmalı) ve ekstra renkli (%90 karartmalı) camlar yolcuların mahremiyetini korurken aynı zamanda dışarıdaki manzaradan faydalanmalarını sağlıyor.Bağımsız olarak açılabilen iki parça cam tavan daha aydınlık bir yaşam alanı ve gökyüzüne doğru panoramik bir görüş sunuyor.

LED ambiyans aydınlamasına, bireysel okuma lambalarına ve yumuşak üfleme özelliğine sahip üç bölgeli iklimlendirme kontrolünün entegre edildiği çok fonksiyonlu tavan üst ekipman seviyelerinde standart olarak sunuluyor.

Her türlü mobil cihazın şarj edilmesi için iç mekanın farklı noktalarına dört adet 12V prizi ile 230V priz ve bir adet USB soketi dağıtılmış durumda.

VIP Shuttle

Ürün gamının en üst versiyonu olan Peugeot Traveller Business VIP arka yolcuları için karşılıklı 4 adet bağımsız koltuklu veya 3. sırada 3 kişilik banklı 5 koltuklu oturma düzenini sunuyor.

Yolcuların kullanım kolaylığı ve konforu göz önünde bulundurularak tasarlanan iç mekan: deri koltuklar, ambiyans aydınlatması ile bu sınıfta tek olan bağımsız havalandırma ızgaralarına ve yumuşak üfleme özelliğine sahip üç bölgeli iklimlendirme kontrolü ve opsiyon olarak sunulan cam tavan gibi özellikler sunuyor.

Opsiyonel olarak sunulan katlanan masalar iş profesyonellerine özel bir çalışma alanı yaratıyor.

Shuttle

Peugeot Traveller Business yolcularına son derece prestijli bir dış tasarım sunuyor. Ayrıca koltuk ve konfor donanımları tamamen profesyonel kesimin ihtiyaçlarına göre şekillendirilebiliyor.

3. sıraya giriş kolaylığı da dikkat çekiyor. Basit bir hareketle öne doğru katlanan koltuk mekanizması sayesinde arka koltuk sırasına geçiş için son derece geniş bir açıklık ortaya çıkıyor.

Combispace

Peugeot Traveller Active veya Allure versiyonlarında modülerlik ve esneklik özelliklerini aynı potada eritiyor. 5, 7 veya 8 koltuklu olarak tercih edilebiliyor. 2. koltuk sırası 2/3-1/3 oranında katlanma özelliğine sahipken 3. koltuk sırasında da kolçaklı bağımsız ikili koltuk düzeni de seçilebiliyor. Her iki koltuk kombinasyonunda da sürgülü ve sökülebilen koltuklar 8 kişiye kadar yaşam ve geniş bir bagaj alanı sunuyor. Kullanım kombinasyonuna göre sadece ön koltuklar ve devasa bir kargo alanı devreye girerken arka koltukların sırtlıklarının katlanmasıyla 3,5 metrelik bir yükleme alanı elde edilebiliyor.

Kızaklı ve modüler koltuklar kullanım kolaylığı ile Compact versiyonun en çok beğenilen seçeneği olarak öne çıkıyor. Sadece 4,6 metre uzunluğa sahip ve 8 kişiye kadar oturma alanı sunan versiyon 5 koltuklu kullanım düzeninde 2 m3’lük geniş bir bagaj hacmi sağlıyor. Standart olarak sunulan Çocuk aynası, ön koltuk sırtlıklarında katlanan masalar, yumuşak üfleme özelliğine sahip üç bölgeli iklimlendirme kontrolü, 2. koltuk sırasında güneşlik perdeler, bagaj örtüsü, açılan arka camlar ve 17 inçlik jantlar ailece veya arkadaşlarla yapılacak yolculukları keyfe dönüştürüyor.

Güçlü, şık ve özgün tasarım

Peugeot Traveller’in tasarımına başlamadan önce, en çok üzerinde durduğumuz nokta mükemmel orantılara sahip olması ve markanın binek otomobillerinin tasarım detaylarının bünyesinde barındırması oldu.

Keith Ryder, Peugeot Traveller Tasarım Sorumlusu

Peugeot Traveller sınıfının alışılmış kalıplarının dışına çıkıyor. Burun tasarımı, sürücünün oturma pozisyonu ve geniş arka kısımdan oluşan orantılar mükemmel bir uyum ortaya koyarken kısa aks çıkıntıları ve dört köşeye yerleştirilmiş olan tekerlekler güçlü ve dinamik bir görünümü beraberinde getiriyor. Yan gövdedeki oluklar aerodinamik hava akışını arttırırken yüksek omuz çizgisi modern ve dinamik bir silueti beraberinde getiriyor.

Henüz ilk göz temasında Peugeot binek otomobillerinin bir üyesi olduğunu gözler önüne seren Peugeot Traveller gövdeye gömülü ön farlarıyla Peugeot’nun kompakt sınıftaki temsilcisi 308’i andırıyor. Entegre krom bumerang hattına sahip LED far tasarımı ise ailenin amiral gemisi 508’e gönderme yapıyor. Detaylara gösterilen özen markanın sınıf atlama stratejisini gözler önüne seriyor.

Yüksekte konumlandırılan ön ızgara Peugeot Traveller’a güçlü bir ön görünüm kazandırırken petek dokulu ızgaranın ortasında konumlandırılan kabartmalı ‘aslan’ logosu marka aidiyetine vurgu yapıyor. Ön ızgaraya vurgu yapan krom çerçeve ise bir yandan modern bir görünüm sunarken, diğer yandan ise kalite algısını arttırıyor.

Yan panellerde göze çarpan keskin oluk ile içbükey yüzeyler kadar gövdenin dışına taşmış gibi duran şişkin çamurluk ağızları da sportif ve dinamik bir görünümü beraberinde getirirken yüksek omuz çizgisi bu sportif yapıyı destekliyor ve geniş cam alanlarla birlikte modern bir siluet sağlıyor.

Alçakta konumlandırılan ön tampona entegre darbe emici çıtalar ve geniş hava girişleri Peugeot Traveller’a güçlü ve kaslı bir görünüm kazandırırken tampon üst kısmına entegre edilen ikinci ön panjur bu görünümü destekliyor.

Modüler ve verimli yeni bir platform

Önce Peugeot 308’de, sonra 308 SW’de kullanılan EMP2 platformu Peugeot Traveller ile bir kez daha yüksek verimlilik seviyesini ve modülerliğini kanıtlıyor.

Rémi Seimpere, Peugeot Traveller Araç Platformu Başmühendisi

Performans, Yakıt tüketimi ve Kullanım Maliyetleri

Ön bölüm, ön taşıyıcıların genişliği ve kulelerin yüksekliği kadar ön süspansiyon geometrisinin de mimarisi sayesinde 1.6 litre ve 2.0 litre BlueHDi motorların kullanımına olanak sağlıyor. Soğutma sistemi, hava emiş yolları, egzoz manifoldu ve elektrik mimarisi gibi temel öğeler aynen korunurken tüm bu yapı daha önce 308 modelinde kullanıldı ve başarını kanıtladı.

Aynı sınıftaki eşdeğer güce sahip diğer modellerle kıyaslandığında yeni platform 100 ile 400 kg arasında daha hafif bir yapı ortaya koyuyor. Yeni platformla birlikte kullanılan BlueHDi motorlar sayesinde Peugeot Traveller rekor seviyede yakıt tüketimi değerlerine imza atıyor:

Peugeot Traveller Motor Seçenekleri

 • 1.6L BlueHDi 95 hp, 5 ileri manuel şanzıman 5,5 lt/100km, 144 g/km CO2
 • 1.6L BlueHDi 95 hp, yarı otomatik ETG6 şanzıman 5,2 lt/100 km, 135 g/km CO2
 • 1.6L BlueHDi 115 hp S&S, 6 ileri manuel şanzıman 5,1 lt/100 km, 133 g/km de CO2
 • 2.0L BlueHDi 150 hp S&S, 6 ileri manuel şanzıman 5,31 lt/100 km, yani 139 g/km
 • 2.0L BlueHDi 180 hp S&S, otomatik EAT6 şanzıman 5,8 l/100 km, yani 151 g/km1

Modern teknolojinin bütün nimetlerinden yararlanan BlueHDi motorlar başta FAP (Partikül Filtresi) ve SCR (Selective Catalytic Reduction) olmak üzere günümüz motor teknolojisinin en etkin ve verimli emisyon kontrol teknolojileriyle donatıldı ve Euro6 emisyon normlarını yerine getiriyor. 22,4 lt kapasiteli AdBlue deposu 15000 km’lik menzil sağlıyor. AdBlue dolumu orta direk üzerinde yer alan ve sürücü kapısı kapalıyken görülmeyen doldurma kapağı sayesinde kolayca yapılıyor.

Sınıfının en düşük yakıt tüketimi değerine sahip olan Peugeot Traveller 40.000 km veya 2 yıllık bakım aralığının da katkısıyla son derece düşük kullanım maliyeti avantajı sunuyor.

Peugeot Traveller 5 koltukludan 9 koltukluya kadar kombine edilebilen 3 farklı gövde tipiyle sunuluyor:

 • Compact versiyonu 4,60 m
 • Standard versiyonu 4,95 m
 • Long versiyonu 5,30 m

Modüler platformu bu üç uzunluğu sadece aşağıdakilerle gerçekleştiriyor:

 • Biri Compact ve Standard versiyonlarda,  diğeri Long versiyonda olmak üzere 2 farklı arka aks uzantısı
 • Biri Compact versiyonda, diğeri Standard ve Long versiyonlarda olmak üzere 2 farklı dingil mesafesi
 • Süspansiyon, egzoz hattı ve yakıt devresi her birinde ortak olmak üzere tek bir şasi mimarisi

Galeri

İç Mekân Kullanım Rahatlığı ve Güvenlik

Platformunun mükemmel mimari verimliliği sayesinde, Peugeot Traveller tüm yolcularını rahat ettiren 9 kişilik yaşam alanı ve 1.500 litrelik (1.384 dm3VDA) bagaj hacmi sunuyor. Söz konusu bagaj hacmi tamamen çıkartılabilen 2. ve 3. sıradaki koltuklar 4.900 litreye (4.554 dm3 VDA) kadar arttırılabiliyor.

Segmentinde tek olan Compact versiyonu ise sadece 4,60m uzunluğuyla 9 kişiye kadar yaşam alanı veya 3.600 litrelik (3.397 dm3 VDA)bagaj hacmi sunuyor.

Önde 0,88 metrelik ve arkada 0,80 metrelik kısa aks uzantıları ve 11,30 metrelik dönme çapı özellikle şehir içinde veya manevralar sırasında Peugeot Traveller’ın kullanım kolaylığını arttırıyor. Sadece 1,90 metre tavan yüksekliği ile Peugeot Traveller şehir içinde, alışveriş merkezlerinde ve havaalanlarındaki kapalı park alanlarına girmeyi kolaylaştırıyor.

Sayısız güvenlik donanımlarının yanı sıra yeni şasi ve güçlendirilmiş karoseriyle Peugeot Traveller Aralık 2015’te Euro NCAP çarpışma testlerinden 5 yıldız aldı.

Konfor ve Sürüş Özellikleri

Peugeot Traveller sınıfının ergonomi ve sürüş konforu tanımını bir üst seviyeye taşıyor. Alçak kapı eşiği yaşam alanına erişimi kolaylaştırırken, yüksek oturma pozisyonu yola hakim sürüş vaat ediyor. Gösterge panelinin konumu ve bu sınıf için oldukça dik olan direksiyon açısı sürücüye SUV benzeri yol hakimiyeti ve binek otomobil konforunu bir arada sunuyor. Sade ve modern bir tasarıma sahip olan konsol kaliteli malzemelerle bezenirken sürücünün göz hizasında ve elinin altında olan dokunmatik ekran gibi ergonomik çözümler kullanım kolaylığını destekliyor.

Peugeot Traveller elden geçirilen EMP2 platformunun MacPherson tipi ön süspansiyonundan yararlanıyor. Elektrik destekli hidrolik direksiyon sistemi ve direksiyon kutusunun önünde konumlandırılan viraj demirleriyle dönüş yarıçapını minimize ederken, park ve manevraları destekliyor ve düz gidiş stabilitesini arttırıyor.

Şasi ve bağlantı elemanlarında kullanılan özel filtreleme sistemleri sarsıntıları azaltırken yol tutuşu hassasiyetini artırıyor.

Yeni üçgen formlu arka aks bağlantıları bir yandan geniş bagaj hacmi veya oturma alanı için alan kazandırırken 1.400 kilogramlık yükleme kapasitesini de beraberinde getiriyor. İster yüklü, isterse de yüksüz kullanımlar olsun sertlik ayarlı helezon yaylar ve amortisörler en üst seviyede konfor sunuyor. Bunun dışında yeni arka süspansiyon 4×4 DANGEL aktarma sistemiyle uyumlu olma avantajını da sunuyor.

Baz versiyonlarda 16 inçlik jantlar sunulurken ekipman seviyesine bağlı olarak 17 inçlik jantlar veya 17 inçlik alaşım jantlar devreye giriyor. Alaşım jantlarla sunulan 3PMSF tipi kış lastikleri tüm yıl boyunca da güvenle kullanılabiliyor. Söz konusu iki süspansiyon sistemi konfor ile yol tutuş arasında ideal dengeyi kurarken araç yüküne bağlı olmaksızın mümkün olan en üst düzey sürüş keyfini vaat ediyor.

Sürücü ve beraberindeki yolcuların konforunu en üst seviyeye taşımak üzere ses yalıtımına da özen gösterildi. Peugeot Traveller’ın sınıfının en iyi ses konforunu sunan özellikler şöyle:

 • Karosere ve kapılara ilave ses geçirmeyen köpük ve levhalar eklendi
 • Eklem ve birleşim yerlerinde tüm fitil ve contalar sönümleyici malzemeden tasarlandı
 • 3,85 mm kalınlığında camlara ek olarak 4,46 mm’lik ön cam kullanıldı ve ilave ısı duvarı ise ses seviyesi düşürüldü.

Üst seviye ürün gamı, modern ve internet bağlantılı konfor ve güvenlik donanımları

Kabine Kolay Giriş

Eller serbest sürgülü yan kapılar eller doluyken bile açılabilir veya kapanabiliyor. Pazarda benzeri olmayan bu donanım basit bir ayak hareketi ile sürgülü yan kapıları açıyor. Bunun için elektronik anahtarın kullanıcının cebinde olması yeterli. Kapıları otomatik olarak kapatan sistem aynı zamanda aracı otomatik olarak kilitliyor.

Otomatik sürgülü yan kapılar sürücünün hayatını ve yolcuların kabine girişini kolaylaştırmak için gerek ön koltuklardan gerekse 2. sıra koltuklarındaki bir buton yardımıyla kumanda edilebiliyor. Kapılar Eller Serbest Giriş ve Çalıştırma (ADML) fonksiyonu ile kombine edilebiliyor.

Konforlu ve internet bağlantılı yolculuklar için

Peugeot Traveller’da bilgi ve eğlence sistemine ek olarak 7 inç büyüklüğünde yeni bir dokunmatik ekran ilk kez kullanılıyor. Tüm fonksiyonlar dokunarak veya sesli komut sistemiyle bu ekran üzerinden kontrol edilebiliyor.

Sesli konut sistemi gözünüzü yoldan ayırmadan Navigasyon, Telefon ve Medya fonksiyonlarını kumanda etme imkanı tanıyor.

Peugeot Traveller ile aynı zamanda sesli tanıma ve/veya dokunmatik ekran ile kumanda edilen yeni nesil internet bağlantılı 3D navigasyon da ilk kez sunuluyor. Navigasyon sistemi haritaların ömür boyu yılda 4 defa ücretsiz güncellenmesini ve 3 yıl süresince internet tabanlı Peugeot Connect hizmetlerini de içeriyor.

Peugeot Connect 1 paket içeriği:

 • TomTom Traffic anlık trafik bilgileri
 • Servis noktalarının ve park alanlarının konumları ve fiyatları
 • Hava durumu bilgileri;
 • İlgi noktasının yerel aranması (POI).

Sistem opsiyonel olarak sunulan Uyarı Bölgeleri1 hizmeti ile tamamlanabiliyor.

Anlık trafik bilgileri sayesinde bu yeni Peugeot navigasyonu trafik sıkışıklıklarından kaçınarak zaman kazandırıyor.

Peugeot Connect hizmetlerine bağlantı, araçta mevcut olması halinde, Peugeot Connect SOS & Assistance (SIM kartı ve veriler dahil) ile otomatik olarak yapılıyor ve ek bir ücret içermiyor. Aksi durumda, bağlantı USB, Bluetooth veya WiFi bağlantılı bir akıllı telefon aracılığı ile ‘tethering’ (modem modu) yoluyla yapılıyor.

Peugeot Connect Nav Paketi 12 ay için 60 Euro veya 3 yıl için 130Euro ücret karşılığında yenileniyor.

Uyarı Bölgeler aboneliği 12 ay için 99 Euro veya 3 yıl için 199 Euro ücret karşılığı yapılıyor.

Mirror Screen özelliğini de içeren Peugeot Connect Navigasyon, Peugeot Traveller 7 inçlik dokunmatik ekranı üzerinden akıllı telefonunun uygulamalarına güvenli bir şekilde ulaşma imkanı sunuyor. Mirror Screen, daha geniş akıllı telefon uyumluluğu sunabilmek için Apple CarPlayTM ve Mirrorlink® teknolojileri ile birlikte sunuluyor.

 

Güvenli bir sürüş ;

Her zaman daha konforlu ve güvenli bir sürüş sunmak üzere Peugeot Traveller en yeni sürüş destek sistemleriyle donatıldı. Bunlardan bazıları Peugeot ürün gamında ilk kez kullanılıyor: Sürüş Süresi Uyarısı Sistemi, Sürücü Dikkat Uyarısı Sistemi, Hız Sınırı Önermesine sahip Trafik İşareti Tanımlama Sistemi ve Aktif Güvenlik Freni.

Standart olarak sunulan Sürüş Süresi Uyarısı Sistemi, sürücüyü 65 km/s veya üzerindeki hızlarda kesintisiz 2 saatlik sürüş sonunda uyarıyor. İkaz lambasının ardından gösterge panelinde sürücüye “Bir mola vermek ister misiniz?” uyarısında bulunuluyor.

Kör Nokta Uyarı Sistemi fonksiyonu sürücüyü sağ veya sol şeridindeki kör noktada bir aracın varlığı hakkında bilgilendirmede bulunuyor. Bu donanım ön ve arka park yardımcısı veya Visio Park 1 sistemiyle birlikte sunuluyor.

Visiopark 1 radarlı ön ve arka park yardımcısı veya geri görüş kamerası donanımını tamamlıyor. Sistem aracın arka kısmını ve çevresini 180° açıyla kuş bakışı sunuyor. Araç hareket ettikçe görüntü geri görüş kamerası tarafından oluşturuluyor. Geri görüş direksiyonla birlikte hareket eden kılavuz çizgilerini de içeriyor. Bir engel algılandığında, sisteme ait otomatik zoom fonksiyonu engelle araç arasındaki mesafeyi görüntülüyor. Böylece geri manevralar ve aracın park çizgilerine veya engellere yaklaşması kolaylaşırken aracın bütünlüğü güvence altına alınıyor.

Grip Control PSA Peugeot Citroën Grubu tarafından patenti alınan Çekiş Kontrol Sistemi, tutunmanın zayıf olduğu noktalarda Peugeot Traveller’ın yoluna devam etmesini ve 2 tekerlekten çekişli bir aracın hareketsiz kalabileceği bir yerde ilerlemeye devam etmesini sağlıyor.

Çok işlevli ve esnek sistem ön tekerler üzerinde etki yaparak karşılaşılan zemine uyum sağlarken, aracın kontrolünü sürekli olarak sürücüye bırakıyor. Sürücü normalde Standart mod ile çalışan sistemin; kar, arazi, kum, ESP Off olmak üzere var olan sürüş modlarından biri orta konsol üzerindeki kumanda düğmesi üzerinden seçebiliyor.

Opsiyon olarak sunulan Güvenlik Paketi, Görünürlük Paketi ile ön camın üst kısmında bulunan çok fonksiyonlu kamerayı kullanan dört donanımı da içeriyor:

 • Hız Sınırı Önermesine sahip Trafik İşareti Tanımlama Sistemi hız sınırı levhalarını tanıyor ve sürücüyü bu limit konusunda gösterge tablosunda bilgilendiriyor. Okunan değer hız sabitleyici veya sınırlayıcının referans değeri olarak sürücüye öneriliyor. Sürücü bu öneriyi düğemeye sadece 2 kez basarak kabul edebiliyor. Seçim için bir kez ve onay için bir kez basılmasıyla istem dışı eylemler önleniyor
 • Sürücü Dikkat Uyarısı kamera ve direksiyon açı sensörü ile aracın kontrolsüz bir şekilde şerit değiştirmesini denetliyor. Görsel ve sesli bir uyarı ile sürücünün dikkati çekiliyor
 • Şerit Değiştirme Uyarısı Sistemi (AFIL) yoldaki kesik veya düz şeritlerin aşıldığını algılıyor. Bu durumda, sinyal aktif değilse, sürücü gösterge tablosunda sesli ve görsel ikaz ediliyor;
 • Gece aktif olan Otomatik Kısa Far Değişimi kamera tarafından algılanan diğer araçlara bağlı olarak uzun huzmeli farlardan kısa huzmeli farlara ve tersine otomatik olarak geçilmesini sağlıyor.

Opsiyon olarak sunulan Sürüş Destek Paketi, Görünürlük Paketinin yanı sıra, otomobilin önünde bulunan radarı ve / veya ön camın üst kısmında bulunan çok işlevli kamerayı kullanan üç donanımı da içeriyor:

 • Aktif Hız Sabitleme Sistemi öndeki araç ile olan mesafeye göre hareket edebilen geniş fonksiyonlu bir hız sabitleme/sınırlama sistemi. Özellikle orta yoğunluklu veya akıcı otoyol sürüşlerinde çalışmak üzere tasarlanan sistem öndeki araç ile olan mesafeye veya öndeki aracın seyir hızına bağlı olarak hız sabitleme sisteminin sürekli olarak devreye girip-çıkmasını önlüyor. Öndeki aracın seyir hızının değişikliğini algılayan sistem seyir hızını 20 km/s hıza kadar düşürerek takip mesafesini sabit tutuyor. Öndeki aracın hızlanması veya şeridin boşalması halinde sistem hafızada tuttuğu hıza tekrar çıkıyor. 20 km/s’lik yavaşlamanın öndeki araç ile olan farklı korumaya yetmemesi halinde hız sabitleme sistemi sürücüyü ikaz ederek kontrolü tekrar sürücüye bırakıyor.
 • Mesafe Takip Uyarısı ani bir çarpışma riski öncesinde önlem almasını sağlamak amacıyla sürücüyü uyarıyor. Görsel ve sesli uyarı, Aktif Güvenlik Freninin tetiklenmesinden hemen önce gerçekleşiyor.
 • Aktif Güvenlik Freni yeni nesil bir acil otomatik fren sistemi olarak çalışıyor. Kamera ve radar hareketli veya sabit her türlü engel ile ani bir çarpışma riskini algılıyor ve sürücünün fren yapmaması veya yeterince güçlü fren yapmaması durumunda sistem sürücünün yerine maksimum frenleme yapıyor. Sistem çarpışmanın önlenmesini (30km/s kadar) veya aracın hızı ne olursa olsun 1 g’ye kadar yavaşlama ile muhtemel çarpışmanın etkilerini minimiz ediyor.

 

Günlük kullanım kolaylığı için

Açılabilen arka cam, Peugeot Traveller’in sınıfında nadir bir donanım olarak öne çıkıyor. Bagaj kapağından bağımsız açılan arka cam, örneğin bagaj kapısını açmak için yeterli alan genişliği bulunmayan durumlarda bagaja erişimi kolaylaştırıyor. Peugeot Traveller Active ve Allure versiyonlarında standart olarak sunuluyor.

Peugeot Traveller kabin içine dağılmış 74 litreye kadar açık veya kapalı saklama alanları da sunuyor:

 • Üstte 0,5 litrelik 5 adet su şişesini alabilen soğutmalı 7 litrelik ve diğeri altta 5 litrelik olmak üzere yolcu tarafında 2 torpido gözü bulunuyor. Bunun dışında örneğin tablet veya akıllı telefonu gizlemek üzere 5 litrelik A4 formatında kapalı göz de torpido gözünün üstünde yer alıyor
 • Gösterge panelinin iki yanında yer alan 2 bardaklığın her birine 0,5 litrelik birer şişe sığıyor
 • Orta konsolda ufak tefek eşya saklama gözü sunuluyor
 • Her iki ön kapıda 1,5 litrelik 2 şişeyi alabilen 8 litrelik kapı cebi bulunuyor
 • Her bir sürgülü yan kapı içinde 5 litrelik saklama gözü yer alıyor
 • İkinci koltuk sırasındaki 2 kişilik koltuk düzeninde 0,5 litrelik 6 şişeyi alabilen 8 litrelik saklama gözü sunuluyor

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir