Renault Alaskan Geliyor

Renault ALASKAN, RENAULT’UN İLK PİCK UP MODELİ Renault markasının ilk pick-up modeli olma özelliğini taşıyacak modeli Renault Alaskan bugünlerde tanıtılmaya başlandı. Nissan Navara […]

Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 3 Temmuz 2016 saat 00:29

Renault ALASKAN, RENAULT’UN İLK PİCK UP MODELİ

Renault markasının ilk pick-up modeli olma özelliğini taşıyacak modeli Renault Alaskan bugünlerde tanıtılmaya başlandı. Nissan Navara ile aynı platformda üretilecek olan Renault Alaskan, hem dış hem de iç tasarımda platformunu paylaştığı Nissan Navara ile birçok özellik paylaşmış gibi duruyor.

Renault AlaskanLED Farları, krom ön panjur yapısı ve iri tasarımı ile oldukça dinamik bir görüntü sunan Yeni Renault Alaskan, markanın Meksika, İspanya ve Arjantin fabrikalarında üretilerek ülkemize sunulacak.

İlk olarak Latin Amerika pazarında satışa sunulacak olan Alaskan, 2.3 DCi dizel motor ünitesinde 160 ve 190 beygirlik seçenekler sunacak. 4×2 ve 4×4 çekiş sistemi ile de tercih edilebilecek Yeni Alaskan’da 6 ileri manuel ve 7 ileri otomatik şanzıman seçeneğine de yer verilecek.

RENAULT Alaskan Ne Zaman Geliyor ve Renault alaskan hakkında yeni verileri sizlerle paylaşıyorum.

Araçta 2.3 litrelik turbo dizel motor yer alacak. dCi yeni nesil bu motor dört silindirli ve çift turbo beslemeli olarak üretilmiş olup 160 beygir ve 190 beygir güç üretimine sahip. 6 ileri manuel, 7 ileri yeni nesil EDC şanzıman kombinasyonları ile kullanıcıya satışa sunulacak yeni nesil pick-up, aynı zamanda satışa sunulduğu ülkeye bağlı olarak 2.5 litre 160 beygirlik motorlara üniteye de sahip olacak.

Dört çeker seçeneğini barındıracak olan yeni renault alaskan modelinde arkalarda mekanik kilitli diferansiyel, dört teker için ise elektronik sınırlı kaymalı diferansiyel özellikleri yer alacak. Bunun yanı sıra arazi kabiliyetlerini pekiştirmek için yokuş kalkış ve yokuştan iniş desteği sunulacak.

Alaskan’ın Türkiye pazarına ne zaman çıkacağı ise şimdilik belirli değil. Gelişmeler oldukça paylaşmaya devam edeceğim.

Yorumlar

  • Ekrem dedi ki:

    Türkiye’de satış a ne zaman çıkacak

  • Yorum Yaz

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir