Seat Leon Cross Sport Ne Kadar Yakar

Tek Kapı Leon Cross Sport  Geliyor Frankfurt otomobil fuarının kalbinden haberler gelmeye devam ediyor. Özellikle Seat firmasının Leon FR modeli […]

Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 17 Eylül 2015 saat 21:30

Tek Kapı Leon Cross Sport  Geliyor

Frankfurt otomobil fuarının kalbinden haberler gelmeye devam ediyor. Özellikle Seat firmasının Leon FR modeli ile damgasını vurduğu Türkiye’de, otomobil severlerin ilgisini çekecebilecek bir haber daha geldi. Seat Leon Cross Sport adı altında üretimine başlayacağı model tek kapılı 4×4 (dört tekerden çeker) modeli ile performansının zirverisini zorlayacak. Yeni konsept model, performansını Leon Ailesi’nin en sportif modeli olan Leon Cupra’dan alıyor diyebiliriz.

Leon Cross Sport  Motor Gücü

300 HP güç üreten 2 litre motor, otomobilin 0’dan saatte 100 kilometre hıza fabrika verilerine göre 4,9 saniyede çıkmasını sağlıyor. Elektronik olarak kontrol edilen 4 çeker sistemi ve yerden 41 milimetre daha yüksek olan gövdesi, Leon Cross Sport’u her türlü yol koşuluna hazırlıyor. Otomobilde, Full Link sistemi ile kullanıcılar her türlü akıllı telefonu, otomobile bağlayarak, birçok uygulamayı telefonlarıyla kullanabiliyor.

Leon Cross Sport

Leon Cross Sport  Konforda Üzerine Yok

Leon Cross Sport konsept otomobilde, ayrıca uyarlanabilir hız sabitleme sistemi, şerit asistanı, trafik levhası tanıma sistemi gibi birçok güvenlik ve sürücü asistanları da yer alıyor.

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir