Skoda Kodiaq Motor Seçenekleri

Daha önce yakın zamanda Skoda’nın SUV kategorisine giriş yaptığı modeli Kodiaq için yazdığımız “Kodiaq yakında sizlerle” hakkındaki yazıyı sizlerle paylaşmıştık. […]

Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 17 Eylül 2016 saat 20:25

Daha önce yakın zamanda Skoda’nın SUV kategorisine giriş yaptığı modeli Kodiaq için yazdığımız “Kodiaq yakında sizlerle” hakkındaki yazıyı sizlerle paylaşmıştık. Skoda yetkilileri lansmanını yaptıkları yeni Kodiaq modellinin motor seçeneklerini ve detaylarını da vermeye başladılar. SUV sınıfının liderlerini koltuklarında sallamak için çalışmalara devam eden Skoda yetkilileri Skoda Kodiaq modelini 1.4 tsi ACT 150 ps 250 nm tork, 2.0 tsi 180 ps 320 nm tork turbo benzinli motor seçenekleri ve 2.0 tdi 150 ps 340 nm tork ve 2.0 tdi 190 ps 400 nm tork motor seçenekleri ile kullanıcıya sunulacak.

Skoda Kodiaq Motor Seçenekleri

  • Kodiaq 2.0 TDi 4×4 190bg DSG
  • Kodiaq 2.0 TDi 4×4 DSG
  • Kodiaq 2.0 TDi 4×4 Dizel
  • Kodiaq 2.0 TSi 4×4 180bg DSG
  • Kodiaq 1.4 TSi ACT 4×4 Benzin

Skoda Kodiaq Motor seçeneklerini ve fiyatlarını görmek için tıklayın

Yukarıdaki teknik verilere baktığımızda tüm Kodiaq modellerinin 4×4 olarak üretildiğini görüyoruz. Yani ilk aşamada aracı 4×2 almak pek mümkün olmayacak.

Skoda KodiaqSkoda Kodiaq İç Donanım

Üst seviye paketlerde alcantara-deri döşeme seçeneğini lüks sınıfına sunmayı planlayan Skoda, ön konsolda ise tüm Volkswagen grup araçlarında görmeye alıştığımız 6.5 inç dokunmatik ekran ve her zamanki gibi Bolero multimedya sistemi ile geliyor. Buna ek olarak yine paket seçeneklerinin dışında opsiyon listesinde istendiği takdirde 64 GB sabit disk ile daha geniş bir yedekleme alanına sahip olmanız, müzik, resim v.b. dosyalarınızı araçta tutmanız mümkün. Columbus navigasyon sistemi ve 575 watt rms ses çıkış gücüne sahip Canton ses sistemi de standart paket içinde geliyor.

Skoda’dan gelen son bilgiye göre Skoda Kodiaq için ilk gelen araçların 1.4 litre ve 2.0 litre Benzili manuel / otomatik araçlar olacağı öğrenildi. Bu durumda Türkiye pazarında çok satış beklentisi olmadığını görüyoruz. Ancak her zamanki gibi Türk halkı’nın en sevdiği motor sınıfı olan 1.6 Dizel Otomatik seçeneğinin geleceğini düşünüyoruz.

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir