Skoda Kodiaq Üretimine Başlanıyor

Skoda Kodiaq Bağıra Çağıra Geliyor Volkswagen grubu bünyesinde yıldızını sönmekten kurtarıp yeniden parlatan Skoda yükselişine devam ediyor. Skoda markasını SUV segmentinde […]

Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 27 Ağustos 2016 saat 13:52

Skoda Kodiaq Bağıra Çağıra Geliyor

Volkswagen grubu bünyesinde yıldızını sönmekten kurtarıp yeniden parlatan Skoda yükselişine devam ediyor. Skoda markasını SUV segmentinde temsil edecek olan Skoda Kodiaq önümüzdeki günlerde tanıtılmaya hazırlanıyor. Arabaya ait resmi tanıtımından önce Skoda aracın kısıtlı sayıda fotoğraflarlarını medyaya yayınlandı.

skoda kodiaq 2017


Skoda’nın yeni tasarım anlayaşı aslında Superb ile beraber değişmeye başlamıştı. Bu tasarımın devamlılığı Kodiaq ile devam edecek gibi duruyor. Geçtiğimiz aylarda fuarlarda Vision S ile tüketicinin karşısına çıkan Skoda oldukça fazla beğeni ve yorum almış, Skoda Kodiaq’ı 1 Eylül’de Berlin’de düzenlenecek bir organizasyon ile otomotiv dünyası ile buluşturacağınının haberlerini o dönemde vermişti. Bununla birlikte Skoda Kodiaq ile ilgili paylaşılan görsellerde dikkatleri ilk çeken arka tarafta konumlandırılmış C formlu ledler oluyor.

Resimlerle beraber aslında Kodiaq ilgili sadece tasarımsal detaylar ortaya çıkmadı. Ortaya çıkan rakamsal detaylarda Skoda Kodiaq ’ın kafamızda daha da belirginleşmesine neden oluyor. 720 Litrelik bagaj hacmine sahip olan Kodiaq sınıfının bu anlamda en iyi aracı olmaya hazırlanıyor diyebiliriz. Koltukları yatırdığınızda bagaj hacmi 2.065 litreye yükseliyor ki bu rakam oldukça fazla bir değer. Kodiaq Volkswagen grubunun diğer araçlarında da yer verdiği 5 farklı motor seçeneği ile alınabilecek.

Skoda Kodiaq Motor Seçenekleri

Bu motor seçeneklerinden hangilerinin ülkemize geleceği hangilerinin gelmeyeceği ise önümüzdeki fuardan sonra netleşecektir. Bunlarla birlikte şimdiden edilen bilgilere göre aracın 4 silindirli motor kullanacağı Tiguan’nı biraz daha uzun versiyonu olacak 150 ile 220 beygir arasında güç üreteceği söz konusu. Ayrıca bu motor seçeneklerinin haricinde bir de hybrit modelininde gelmesi bekleniyor.

SUV Segmentindeki pastanın büyük kısmını ölçeklemiş olan X-Trail ve Santa Fe’nin en büyük düşmanı olacak gibi gözüken Skoda Kodiaq’ın ne derece başarılı olacağını önümüzdeki yıl hep beraber göreceğiz.

Skoda kodiaq fiyatı Avrupada 24.000 € olması bekleniyor. Türkiye de ise bu fiyata baktığımızda ortalama 110.000 TL civarında bir fiyat bizi bekleyebilir.

İlerleyen günlerde Skoda Kodiaq hakkında detayları motor bilgilerini bu sayfa üzerinden paylaşacağım. Motor ve yakıt seçeneklerini buradan takip edebilirsiniz.

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir