Skoda Rapid Yerine Skoda Scala Geliyor

Volkswagen grubu çatısı altında bulunan Skoda araçlarını yenilemeye devam ediyor. Skoda‘nın yelpazesinde bulunan Skoda Rapid’in yerini alacağı açıklanan yeni Skoda […]

Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 21 Ekim 2018 saat 16:45

Volkswagen grubu çatısı altında bulunan Skoda araçlarını yenilemeye devam ediyor. Skoda‘nın yelpazesinde bulunan Skoda Rapid’in yerini alacağı açıklanan yeni Skoda Scala modelini resmi olarak duyuruldu. Artık Skoda Scala modeli ile Volkswagen Golf‘e rakip olması planlanan ve sadece HB karoser yapısına sahip bir otomobil olarak karşımıza çıkacak. Bildiğiniz üzere Skoda daha uygun fiyatlarla aynı durumu Passat için de uygulayarak daha ucuz fiyatlarla satışa sunduğu SuperB sayesinde iyi bir satış grafiği yakalamıştı. Aracın çizgilerine baktığımda Golf den daha çok Sirocco yu andırdığını görüyorum.

skoda scala

Skoda Scala Ne Zaman Tanıtılacak?

Üretimine son verilecek olan Rapid modelinin yerine geçecek olan Yeni Skoda Scala, Paris Otomobil Fuarı’nda sergilenen Skoda Vision RS modeline çok yakın çizgilerde ve tüm parçaları tamamen baştan üretilmiş bir model olacak. Ocak 2019 yılında tanıtımlası planlanan araç ise ülkemizde 2019 yılının 3. çeyreğinde gelmesi bekleniyor.

 

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir