Sosyal Araba Hayatımıza Giriyor

Sosyal araba üretmek için hazırlıklarını tamamlayan ve geçtiğimiz günlerde yenilenen tasarımı ile gönülleri okşayan Citroen C3 Fransız üreticinin Yeni C3 modelinde […]

Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 25 Ağustos 2016 saat 13:49

Sosyal araba üretmek için hazırlıklarını tamamlayan ve geçtiğimiz günlerde yenilenen tasarımı ile gönülleri okşayan Citroen C3 Fransız üreticinin Yeni C3 modelinde ilk defa kullandığı multimedya teknolojileri ile bir adım daha öne çıkmaya hazırlanıyor.

Sosyal Arabalar Connected Cam

Yeni Citroen C3 modelinde dikiz aynasının arkasına yerleştirilen 120 derecelik görüş açısına sahip  Connected Cam yüksek çözünürlükte fotoğraf çekebilecek, aynı zamanda sosyal medya hesaplarından bu fotoğrafları paylaşabileceksiniz. Böylece bir ilke imza atan Citroen C3 ilk sosyal araba olma özelliğini de almış oluyor.


sosyal araba citroen c3


 

Sosyal araba çizgisinde GPS özelliğine de sahip olan Connected Cam sistemi kesintisiz olarak 20 saniyeye kadar video kaydı yapabiliyor. 7 inçlik multimedya ekranı iOS ve Android altyapısına sahip olarak Apple Car Play ve Android Auto uygulamalarını hali hazırdaki modellerinde desteklediğini daha önce belirtmiştik.

C4 Cactus de görmeye alıştığımız Airbump küçük darbe emici koruyucuları Yeni Citroen C3 de kullanılmaya başlanıyor. Çizgilerinde ise yine Ds3’ün yansımaları var diyebiliriz.

Sosyal arabanız sadece teknoloji olarak değil tasarım olarakta hayatınızı renklendirmeye hevesli. 9 farklı gövde rengi ile kombine edilebilen tavan renkleri aracın kişiselleştirilebilmesine olanak sağlıyor. Aynı renk kombinasyonunu aracın iç mekanına da yansıtmak mümkün olacak.

Şerit Takip Sistemi, Kör Nokta Uyarı Sistemi ve Yorgunluk Tespit Sistemi gibi yeni nesil güvenlik donanımlarının da bulunacağı açıklanan Yeni Citroen C3 300 litrelik bir bagaj hacmine sahip olacak.

Markanın yeni nesil 3 silindirli benzinli ve BlueHDi teknolojisine sahip dizel motorları ile satışa sunulacak olan Yeni C3 aynı zamanda tüm motor seçeneklerinde de tam otomatik şanzıman sistemi ile birlikte satın alınabilecek.

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir