Subaru Impreza Sedan Konsepti Los Angeles’da

Subaru, 2015 Los Angeles Auto Show’da Impreza Sedan konseptinin dünya prömiyerini gerçekleştirdi. Subaru Impreza Sedan konsepti yeni nesil Impreza’nın provası […]

Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 24 Kasım 2015 saat 10:00

Subaru, 2015 Los Angeles Auto Show’da Impreza Sedan konseptinin dünya prömiyerini gerçekleştirdi.

Subaru Impreza Sedan konsepti yeni nesil Impreza’nın provası niteliğinde bir tasarım konsept otomobili. Yeni Impreza, Subaru’nun 2020 yılına kadar olan orta vadeli stratejisinin ilk ürünlerinden. Subaru ürünleri içerisinde giriş seviyesi bir model olarak konumlanan Impreza’nın kompakt gövdesi Subaru’nun Dynamic&Solid tasarım elementlerinin cesur ifadelerinin bir karışımını ve sınıfının ötesinde bir kalite duygusunu veriyor. Yeni Impreza’nın özellikleri Subaru’nun tüm gelecek modelleri ile ilgili ipuçları taşıyor.

Subaru Impreza Sedan Konseptinin Ana Özellikleri

Ön, yan ve arka kısımlar kusursuz bir şekilde Dynamic&Solid yüzey yapısı ile birleştirilmiş, üç boyutlu ve güçlü bir gövde yaratılmış, bu da Subaru stilinin vazgeçilmez bir özelliği. Dinamizm kompakt sedan stilinde iyi yerleştirilmiş karakter çizgileri ile geliştirilmiş. C segmentinin gövde boyutunun el verdiği kadarıyla, Subaru’nun önemli prensibi “keyif ve huzur” tasarımda başarıyla yansıtılmış. Bir Subaru otomobilde çok önemli rol taşıyan fonksiyonellik alanında, mükemmel aerodinamik performans başarılmış, fonksiyon ile stil dengelenmiş. Yeni dış cephe rengi “Ruby Red Metallic” (Metalik Yakut Kırmızısı) daha sportif ve enerjik bir etki vermek için seçilmiş. Yüksek kalite hissi veren parlak siyah aksanlarla bu etki pekiştirilmiş.

Ön Kısım

Sportif görünüm Subaru kimliğini sembolize eden altıgen ön panjurdan kartal gözü farlara kadar tüm ayrıntılarda korunmuş. Ön kısım bir başlangıç noktası rolü üstlenmiş ve önde başlayıp yanlardan akarak arka kısma ulaşan her parçanın ahenk içinde olduğu bir bütünlük sağlanmış.

Subaru Impreza Sedan Ön Kısım

Yan Kısımlar

Ön çamurluktan kapı panellerine ve arka omuza uzanan karakter çizgisinin zengin kıvrımı ve enerjik şekilde alt kapı panelinden arkaya uzanan çizgi tüm gövde yüzeyine dinamizm kazandırıyor. Güçlü şekilde uzatılmış çamurluk etekleri Subaru dört çekişli sürüş sisteminin gücünü ifade ediyor.

Arka Kısım

Farlarla aynı motifi paylaşan arka kombinasyon ışıkları ön kısımda da gördüğümüz sportif duruşu devam ettiriyor. İç kabinden bagaj kapağına kadar devam eden şık stil sedan stilindeki sportif etkiyi geliştiriyor.

Subaru Impreza Sedan Concept Arka Kısım

Teknik Özellikler

Subaru Impreza Sedan konseptinde gövde boyu toplam uzunluk 4555mm toplam genişlik 1880mm ve toplam yükseklik ise 1453mm’den oluşmakta. Aks açıklığı 2670mm olan Subaru Impreza Sedan konsepti 5 kişilik bir otomobil.

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir