SUV Testleri Nasıl Yapılıyor

Son zamanlarda bir çok firmanın göz bebeği haline gelen J Segmenti’nin yegane araçları SUV ler şehirli hayata çoktan alıştılar bile. […]

Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 30 Ekim 2016 saat 18:19

Son zamanlarda bir çok firmanın göz bebeği haline gelen J Segmenti’nin yegane araçları SUV ler şehirli hayata çoktan alıştılar bile. Bir çok SUV modeli eskiden olduğu kadar 4×4 olarak üretilmeseler bile şehir içinde kullanmak için aldığınız 4×4 bir Mercede SUV aracınız varsa hiç merak ettiniz mi bu SUV testleri nasıl yapılıyor diye? Aslına bakarsanız size gelmeden önce bir çok teste giren araçlar sadece çarpışma değil aynı zamanda kullanılacakları koşullara görede en iyi testlere tabi tutuluyorlar.

Mercedes-Benz-G63-AMG-6x6

Çamurlu bataklıklar, yarıya kadar suya batmış araçlar, 4×4 SUV özellikleri 70 derecelik uçurum rampalar ve daha neler neler. Bakalım video da neler var.!!!

Her Mercedes modeli tarihsel bir birikimin, genetiğin tecrübesiyle üretiliyor. Geride bıraktığımız 2-3 gün marka tarihinin ilkleri ve enleri yaşadığı bir zaman zarfı oldu. X-Class ile premium segment üreticiler arasında pickup model üreten ilk marka olan Mercedes, yeni 2017 E-Class AMG serisiylede gelmiş geçmiş en hızlı E-Class modelini kullanıcılara sunmanın heyecanını yaşadı.

Günümüzde G-Clas sserisiyle yakalanan üstün off-road kabiliyetine sahip modeller sınıfının en değerlileri arasında. Yine kendi sınıfında bir ilkle kullanıcılar sunulan G63 6×6 AMG, markanın ileriki süreçte yer vereceği teknolojilerin sınırlarının ne kadar geniş olabileceğinin sadece küçük bir kanıtı. 2017 yılından itibaren piyasada olması beklenen X-Class’ın bu genetikten elbetti pozitif etkileneceği şüphesiz. Mercedes sadece kendi J Segmenti modelini yapan bir model değil elbette. Dört tekerlekten çekiş sistemine sahip offroad kamyon modeli Unimog markanın bu segmentteki zengin ürün gamının bir üyesi. Satış aşamasına geçmeden evvel inanılmaz zor koşullarda test edilen modeller 1 metre yükseklikte göl ve nehirlerden, yüzde 70 dereceli eğimli arazilerin üstesinden gelebilecek şekilde teknolojik sistemlerde destekleniyor. Mercedes SUV modellerinin kalite kontrol aşamasında karşılaştığı birbirinden zorlu aşamalardan küçük bir bölüm sizlerle.

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir