Su ile Çalışan En Pahalı Otomobil Quant e-Sportlimousine

Evet yanlış okumadınız. Geçtiğimiz sene Cenevre otomobil fuarında tanıtılan ve herkesin bir hayal olarak baktığı suyla çalışan araba sonunda yollara […]

Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 3 Eylül 2014 saat 22:36

Evet yanlış okumadınız. Geçtiğimiz sene Cenevre otomobil fuarında tanıtılan ve herkesin bir hayal olarak baktığı suyla çalışan araba sonunda yollara çıkmaya hazır. NanoFlowcell AG şirketi tarafından tasarlanan gelecekte içten yanmalı motorlar yerine geçmesine artık kesin gözüyle baklan suyla çalışan araçların ilki için tüm izinler alındı. Yakın zamanda Almanya’da yollara çıkacak araç 200 litre tuzlu su ile 600 km yol yapabiliyor. Spor otomobil denince performans ve yakıt tüketiminde sonsuz bir istek içinde olan motorlar bilindiği üzere artık Dünya’da pekte güzel karşılanmıyor. İnsan oğlunun hıza olan tutkusuna daha çevreci bir yaklaşım getiren NanoFlowcell AG firması bu konuda da olumlu yorumlar almaya devam ediyor.

Quant-e-Sportlimousine-05

Hız Tutkunları İçin Değişilmez

Quant e-Sportlimousine isimli bu yeni spor otomobil hız tutkunlarının tüm istek ve arzularını karşılayacak gibi duruyor. 100 km hıza 2.8 sn de ulaşan ve bunun için sadece tuzlu su tüketiminde bulunan Quant e-Sportlimousine hem çevreci hem de çok şık bir araç. Su tanklarından geçen Hidrojeni yakıt hücreleri olarak güce dönüştüren ve bunu 4 elektrik motoru ile paylaşan sistem 920 hp lik bir güce sahip. Hız tutkunlarının gözdesi olacak gibi.

Quant-e-Sportlimousine-01

Tasarımı Dikkat Çekici

İç tasarımında göstergeler, orta panelde bulunan geniş led tasarımlar ve uzay mekiğini andıran kokpit aracı görenlerin hemen ilgisini çekmeye yetiyor. Dış tasarımda ise sadelik ve geleceğin çizgilerini yansıtmaya çalışan Quant e-Sportlimousine yukarı doğru açılan kapıları ile park esnasında yakın yanaşan araçları bile çizilmeye karşı koruyacak şekilde dizayn edilmiş

Quant-e-Sportlimousine-02

Bu teknolojinin ne zaman Türkiye yollarında olacağı bilinmez ancak 1.7 milyon dolarlık satış fiyatı ile sadece Ağaoğlunun sahip olabileceği bir araçmış gibi duruyor. Biz de yollarda fotoğrafını çekeriz artık.

Videoyu Mutlaka İzleyin

Cenevre Otomobil Fuarından Görüntüler

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir