Suzuki Vitara 2016 GL Video İnceleme

Üstün Sürüş Keyfi İçin Sağlam Güç Aktarım Sistemi Yeni Vitara’nın benzersiz sürüş deneyimini merak ediyor musunuz? Yeni Vitara’nın motor, şanzıman ve […]

Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 19 Şubat 2017 saat 19:30

Üstün Sürüş Keyfi İçin Sağlam Güç Aktarım Sistemi

Yeni Vitara’nın benzersiz sürüş deneyimini merak ediyor musunuz? Yeni Vitara’nın motor, şanzıman ve güç aktarım sisteminin tüm parçaları yüksek performans sağlamak için tek parça gibi birlikte çalışır. İhtiyaç duyduğunuzda güçlü, konforlu ya da ekonomik olacak şekilde, üstün performans için her parça birbirini destekler ve kusursuz şekilde tamamlar.

Yeni Suzuki Vitara Motor Seçenekleri

1.6 litre benzinli motor Düşükten yükseğe tüm viteslerde motor sessiz ve uyumludur. Şehir içinde ara hızlanmalarda veya uzun ya da virajlı yollarda güçlü ve karakteristik bir sürüş deneyimi sunar. Motor içindeki parçalarda azaltılmış sürtünme değerleri ve ağırlığı ile olağanüstü yakıt tasarrufu sağlar.

6 Vitesli Otomatik Şanzıman

Hassas şanzıman dişli oranı kontrolü, kalkış ve tırmanma gibi düşük hızlarda tepkiyi iyileştirirken, yüksek hızlarda sürüş sırasında motor devrini de düşürmektedir. Ayrıca, sadece hızlanma performansını değil, aynı zamanda yakıt verimliliğini ve sessizliği iyileştirmek için vites oranları en ideal şekilde ayarlanmıştır.

5 Vitesli Düz Şanzıman

Dişli oranı ayarları hem yakıt tasarrufu hem de sürüş performansı için tasarlanmıştır. Ayrıca, vites değişimini optimize etmek ve kusursuz bir değişim hissi oluşturmak için çeşitli yenilikler eklenmiştir. Şanzımanın güçlendirilmiş yapısı ses ve titreşimi de bastırmaktadır.

Gücü Kontrol Etmek Hiç Bu kadar Keyifli Olmadı

Vitara, tüm yol ve hava koşullarında olağanüstü bir sürüş deneyimi sunar. Gelişmiş ALLGRIP 4WD teknolojisi, sürüşü gerçek bir keyif haline getirir. Hangi yolda olursanız olun Vitara, yola sımsıkı tutunur ve daima güvende olmanızı sağlar.

Suzuki Vitara ALLGRIP

“ALLGRIP” 4 Tekerden Çekiş (4WD) sisteminde seçebileceğiniz dört mod bulunuyor: Otomatik, Spor, Kar ve Kilit. Orta konsola ergonomik olarak konumlanmış buton yardımıyla mod seçimini kolayca yapabilirsiniz.  Vitara-11

 

Otomatik Mod normalde aracı (2WD) 2 çeker olarak kullanmanızı sağlar. Ancak, tekerleklerde patinaj tespit edildiğinde, otomatik olarak 4WD’ye geçer. Sadece ‘gerektiğinde’ 4WD’ye geçerek yakıt tasarrufuna öncelik verir. Otomatik Mod, ani hava değişikliklerinde size güvence sağlar Spor Mod, virajlı yollarda üstün viraj alma performansı sağlamak için 4WD’yi aktif olarak kullanır. Gaz pedalı ve tork karakteristiklerini daha iyi motor yanıtı sağlayacak şekilde değiştirir ve otomatik şanzımanlı araçlarda motor devrini yüksek tutar. Ek olarak, Spor Modu ESP müdahalesini geciktirerek, sürücünün sportif sürüş amacına katkı sağlar Kilit Modu, maksimum çekiş oluşturmak için, arka tekerleklere sürekli olarak yüksek tork sağlar. ESP ve diğer sistemler ise kar ve çamurdan çıkış için optimize edilir. Patinaj yapan tekerleklere daha fazla fren uygulanır ve tutuş sağlayan tekerleklere tork aktarılır. Kar Modu, kar, buz ve çamur gibi kaygan yüzeylerde en uygun yapılandırmaları sağlar. Gaz pedalı ve direksiyon tepkilerine uygun olarak, patinajı gerçekleşmeden tahmin eder ve olağanüstü bir tutuş sağlamak için arka tekerleklere tork sağlar. Ek olarak, düşük sürtünmeli yüzeylerde araç dengesine yardımcı olmak için ESP daha erken devreye girer. Denge ve olağanüstü kontrol sayesinde kaygan koşullarda güvenilir bir mod olan Kar Modu rahatlamanızı ve sürüşün keyfini çıkarmanızı sağlar.

İlk Görüşte Farklılık

Suzuki Vitara, rutini bozan tasarım ve yenilikleriyle farkını daha ilk görüşte ortaya koyuyor. Her ayrıntısı aktif yaşam tarzınızı yansıtan yenilikleriyle Vitara tam ‘size göre’ bir SUV.

LED Farlar

Enerji tasarrufu ve güçlü aydınlatma sağlamak için parlak Led farlar kullanılmıştır. Mavi renkli projektör kapakları Vitara’nın şık detaylarından sadece birini oluşturmaktadır.Vitara-0117

Gündüz Farları ve Sisler

Sadece tasarım değil aynı zamanda üst seviye bir güvenlik donanımı olan gündüz farlarında, dikey olarak yerleştirilmiş LED’ler bulunmaktadır. Ayrıca, kötü hava koşullarında iyi bir yol görüşü için zorunlu olan sis farları aynı zamanda yeni Vitara’ya ayrı bir renk katmaktadır.

Suzuki Vitara SUV Motifleri

Yüksek çamurluk, yan çamurluk detayları ve kalın C sütunu modernize edilerek tasarım bütünlüğü aracın geneline yansıtılmaktadır.

Jantlar

Farklı tasarımlı jantlar, Suzuki Vitara’nın karakteristik dinamik görüntüsünü tamamlıyor. Jantların hava akışını optimize eden tasarımı ve düşük yuvarlanma dirençli lastikler yakıt tasarrufunu maksimuma çıkarıyor.

Gösterge Paneli

Hız göstergesi ile devir göstergesi sol ve sağ taraflarda yer alırken, bilgi ekranı da ortada bulunur. Ekranda anlık ve ortalama yakıt tüketimi, dış hava sıcaklığı, sürüş modu ve park sensörü uyarıları gibi bilgiler gösterilir. Bilgi ekranında, mevcut koşullar için sürücünün vites değişimlerini optimal olarak zamanlamasına yardımcı olan ve bu sayede yakıt tasarrufunu artıran bir vites değiştirme göstergesi mevcuttur.

Vitara-03

Yağmur Sensörü

Yağmur sensörü, yağmur miktarına ve araç hızına göre otomatik olarak kendi kendine devreye girer. Otomatik farlar, ortam parlaklığına göre işlevsellik kazanır. Sistemin sensörleri optimal işlevsellik için ileri ve yukarı doğru bakar. İleri bakan sensör tünelin ötesindeki ışığı tespit eder ve sistem farlarını yakar.

Suzuki Vitara Bagaj Hacmi

Vitara, 375 litrelik büyük bir bagaj alanına sahiptir*. Bagaj panelini ve 60:40 bağımsız arka koltukları düzenleyerek çeşitli eşyalar da saklanabilir. Bagaj kapağının yerden itibaren açılma yüksekliği de daha kolay yüklemeyi ve boşaltmayı da beraberinde getirir

10.1″ Dokunmatik Ekran

Radyo, DVD, USB, Navigasyon Sistemi. Bluetooth (A2DP) kablosuz müzik dinleme ve eller serbest telefon görüşme imkanı. Geri görüş kamera özelliği. Akıllı Telefon Bağlantı Sistemi, Multimedya cihazındaki “Easy Connect” (kolay bağlantı) özelliğine bağlanarak çalışır. Apple cihazlar, AirPlay özelliği ile Android cihazlar MirrorLink bağlantısı ile çalışır.Vitara-04

Apple cihazlarınızı kablosuz olarak, Android cihazları kablolu (2 yönlü kontrol) ve kablosuz olarak ekrana yansıtma özelliği mevcuttur. MirrorLink akıllı telefonunuzdaki çeşitli uygulamaların aracın dokunmatik ekranında görünmesini sağlayarak, akıllı telefonunuzun özelliklerine erişmenizi sağlar.

Panaromik Sunroof

Panoramik sunroof, her ikisi de kaydırılabilen iki cam panelden oluşur. Kabin veya panel alanını etkilememek için iki cam panel birbirinin üzerine gelecek şekilde kayar.

bu yazımızda sizlerle 2016 Suzuki Vitara sürüş deneyimlerini paylaştık. Tüm Suzuki araçları ve yakıt tüketim değerlerini görmek için buradan Suzuki Araçlara bakabilirsiniz

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir