Tata Zica Başarı Arayacak!

Tata, Zica ismini verdiği yeni küçük modeli Zica’yı resmi olarak tanıttı. Yeni Tata Zica 2016’da yollara çıkacak. Ekonomik araçlarıyla ön […]

Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 3 Aralık 2015 saat 10:00

Tata, Zica ismini verdiği yeni küçük modeli Zica’yı resmi olarak tanıttı. Yeni Tata Zica 2016’da yollara çıkacak.

Ekonomik araçlarıyla ön plana çıkmayı başaran Tata markasının yeni bir model üzerinde çalıştığı ve aracın yakın bir zaman içerisinde satışa sunulacağı belirtiliyor. Firmadan alınan son bilgilerde aracın A segmentinde yer aldığı ve Zica model adıyla piyasaya çıkarılacağı ifade ediliyor.

Hint merkezli otomobil üretimi yapan Tata markasının genel olarak küçük otomobillerde başarı aradığı dikkatlerden çıkmıyor. Markanın önceki modelleri gibi Zica modelinin de son derece küçük olduğu görülüyor. Tata Zica modelinin Hyundai i10, Kia Picanto ve Suzuki Maruti modelleriyle rekabet edeceği iddia edilirken bu modeller karşısında nasıl bir başarı elde edeceği merak ediliyor.

Tata Zica Dış Görünüm

Tata Zica Teknik Özellikleri

Tata, A segmentinde yer alan Kite modelinin yerini alacak yeni modeli Tata Zica’yı iki adet resmi fotoğrafını yayınlayarak duyurdu. Küçük modelleri ile dikkat çekmeyi başaran Hintli üretici Tata, yeni Tata Zica ile Hyundai i10, Kia Picanto ve Suzuki Maruti Celerio gibi modeller ile rekabet edecek. Markanın Indica modeli ile aynı altyapı üzerinde yükselen yeni Tata Zica’nın kalbinde yeni geliştirilen 3 silindirli 1.2 litrelik turbo benzinli ve çok daha ekonomik hale getirilen 1.05 litrelik dizel motorlar görev alacak. 1.4 litrelik benzinli motor alternatifinin de bulunacağı yeni Tata Zica, Hintli üreticinin Sanand, Gujara’da yer alan fabrikasında üretilecek. Manuel şanzıman ile satılacak olan bu iki ünite müşteri isteğine göre otomatik şanzman olarak da tercih edilebilecek. Henüz resmi olarak iç mekan fotoğrafları paylaşılmayan otomobilin kabininde, ön ve arka elektrikli camlar, üç kollu direksiyon simidi ve kapı etrafında krom süslemelere yer verildiği belirtiliyor. ABS ve hava yastığı gibi güvenlik ekipmanları bulunuyor.

Tata Zica küresel bir model olarak tasarlandı ve de çok sayıda ülkeye pazarlanmak fikirleri Tata markasının bu model için düşündüğü stratejiler arasında yer alıyor. Yeni Tata Zica’nın ülkemiz pazarına sunulup sunulmayacağı ise Tata Türkiye’den herhangi bir açıklama yapılmış değil. Ancak Tata Türkiye’nin yakın bir zamanda bu otomobil modeliyle ilgili açıklama yapması beklentiler arasında.

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir