Tesla 2019 da Dönüyor mu?

2018’in yaz aylarında yaşanan bazı krizler yüzünden Amerika’dan ithal edilen otomobillere %120 oranında vergi gelmişti. Bu gelişmelerin ardından da Tesla, […]

Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 30 Aralık 2018 saat 13:25

2018’in yaz aylarında yaşanan bazı krizler yüzünden Amerika’dan ithal edilen otomobillere %120 oranında vergi gelmişti. Bu gelişmelerin ardından da Tesla, Zorlu Center’da açılması planlanan showroomu açma kararını ertelemiş ve Türkiye’deki yatırımlarını sonlandırma kararı almıştı. Bununla birlikte yeni duyumlar gelmeye başladı ve Tesla’ nın yeniden Türkiye’ye geleceğinin müjdesi verildi. Buradaki en büyük etken ise Zorlu Grubun bu sene Elektrik Üretimi ile otonom araçlar için yaptığı yatırımlar olduğunu düşünülüyor.

Otomol Yönetim Kurulu Başkanı Osman Baykan “Tesla rafa kaldırdığı Türkiye’de showroom açma planını, ABD ile düzelen ilişkiler sonrası yeniden gündeme aldı. 1.5 ay önce Türkiye’ye gelerek yatırımı 2019’da yapmak istediklerini söylediler. Biz de onlara satış sonrası servis hizmeti vereceğiz. Ön anlaşma yapıldı.” diyerek Tesla’ nın yakın zamanda içinde yeniden Türkiye’de olacağını açıkladı.

Yenimodelarabalar.com

Tesla 2019 da Dönüyor mu?

Tesla kurucusu ve aynı zamanda CEO’su Elon Musk’ta Twitter’dan “Evet, süper şarj istasyonlarımız Avrupa’nın %100’ünü kapsayacak. İrlanda’dan Kiev’e, Norveç’ten Türkiye’ye..” Yazdı. Bu twit ile Tesla’ nın Türkiye’ye geleceğinin planlar arasında olduğunu hep beraber öğrenmiş olduk.

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir