Tesla Model 3 Çarpışma Testini Nasıl Geçti

Tesla Model 3 Çarpışma Testinden Nasıl Geçti Elektrikli araçları ile bir çok markadan çok daha verimli bir kullanım sağlayan TESLA […]

Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 22 Eylül 2019 saat 19:18

Tesla Model 3 Çarpışma Testinden Nasıl Geçti

Elektrikli araçları ile bir çok markadan çok daha verimli bir kullanım sağlayan TESLA uygun fiyatlı aracı Tesla Model 3’ün çarpışma testlerinin yapılması ile kendini bir kategoride daha kanıtladı. Tesla’nın uygun fiyatlı aracı Tesla Model 3, Amerika’da güvenlik testlerine tabi tutuldu. IIHS adlı kar amacı gütmeyen bir kuruluş tarafından test edilen araç yapılan testler sonucunda en güvenli araç olarak tarihe geçti.

Test sonuçlarında Video da göreceğiniz üzere kabin içinde anında açılan hava yastıkları ve özellikle pil koruyucu şase duvarları sayesinde araç içinde bulunan konsoldaki multimedya ekranına zarar bile gelmiyor.

Tesla Model 3 Test Sonunda Hafif Hasarlar Yarattı

Tesla Model 3 yapılan testler sonucunda kazadan sonraki incelemelerde sürücünün sol alt bacağında orta derecede yaralanma riski olduğunu belirten bulgulara rastladı. Aynı şekilde başka modelleri de benzer çarpışma testlerine sokan firma pek çok modelin üst üste çarpışma testlerinden başarısızlıkla ayrıldığını açıkladı. Bununla birlikte Tesla’ nın bu testlerden başarı ile ayrıldığının ve en güvenli araçlar listesinde 1. sırayı aldığının da altını çizmekte fayda var.

Detaylı çarpışma testlerini Video’dan inceleyebilir TESLA model araclara ait bilgilere de buradaki linkten ulaşabilirsiniz. 

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir