Tokyo Motor Show 2015’de Neler Olacak?

Toyota, Suzuki ve Nissan’dan radikal konsept otomobiller TokyoMotor Show’da pek çok diğer yeni otomobilin yanı sıra sergilenecek. Tokyo Motor Show […]

Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 23 Ekim 2015 saat 10:00

Toyota, Suzuki ve Nissan’dan radikal konsept otomobiller TokyoMotor Show’da pek çok diğer yeni otomobilin yanı sıra sergilenecek.

Tokyo Motor Show kapılarını 29 Ekim’de açacak ve otomotiv medyası fuarı gün be gün takip ederek okuyucularına sektördeki son gelişmeleri aktaracak. Geleneksel olarak, Tokyo Motor Show radikal konseptler ve yeni tasarımlar için bir buluşma noktası. Toyota, Nissan, Suzuki gibi Japon markaları en ilginç konseptlerini burada sunacak. Audi, BMW, Jaguar Land Rover, Mercedes ve Volkswagen gibi büyük üreticiler de fuarda yerlerini alacak. Volkswagen için bu fuar Eylül ayında emisyon skandalı patlak verdiğinden beri katıldığı ilk büyük etkinlik olacak.

Tokyo Motor Show 2015’de Tanıtalacaklar

Daihatsu D-Base: D-Base Daihatsu’nun en önemli yeni nesil otomobillerinden olan Mirai modelinin önizlemesini sunan konsept.

Honda FCV: FCX modelinin üretime hazır varisi gelecek yıl Japonya’da çıkacak. Avrupa piyasasında da çıkması onaylandı.

Tokyo Motor Show 2015 Honda FCV

Lexus LS: Lexus’un sedan modelinin yeni nesli Tokyo Motor Show’da 25. yıl kutlamaları kapsamında tanıtılacak. Yeni model V8 hibrit motorla gelebilir.

Mazda rotary konsepti: Mazda, Tokyo Motor Show’da yeni bir spor otomobil konsepti sergileyeceğini onayladı. Bu konsept RX-8’in rotary motorlu varisi olabilir.

Mitsubishi eX: Mitsubishi’nin elektrikli otomobil teknolojisini sergileyen eX konsepti ASX’in gelecek elektrikli versiyonunun temelini oluşturabilir.

Mitsubishi Emirai: Mitsubishi’nin radikal Emirai 3 xDas konsepti firmanın otonom sürüş teknolojilerinin önizlemesini sunuyor.

Nissan Teatro for Dayz: Nissan’ın en yeni konsepti dijital paylaşım için “beyaz bir sayfa” olarak tasarlanmış ve kişiselleştirilebilir dijital iç kabine sahip.

Subaru Viziv Future Concept: Subaru Viziv konseptinin dördüncü versiyonu firmanın otonom teknolojilerinin bir gövde gösterisi.

Subaru Impreza: Yeni Impreza gelecek yıl çıkacak ve Subaru için yeni bir standartlaştırılmış platform teşkil edecek. Aracın geleneksel bir hatchback şekli olacak.

Suzuki Ignis: Suzuki’nin iM-4 konseptinin üretim versiyonu İngiltere’de satışa çıkacak ancak bu ülkede Ignis adını almayabilir.

Suzuki Mighty Deck: “Eğlenceli bir mini otomobil” olarak tarif edilen Mighty Deck açılabilir tavana ve üstü açık arka kısma sahip.

Suzuki Air Triser: Air Triser çok amaçlı kompakt minibüs gövdesinde lüks bir oturma odası konforu sunuyor. Araçta 3 sıra koltuk bulunuyor.

Toyota Kikai: Sade konsept makinanın güzelliğini sergilemek amacıyla yaratılmış. Aracın iç parçalarının pek çoğu özellikle açıkta bırakılmış ve görülebiliyor. Oldukça enteresan bir stili bulunan otomobil antika arabaları andırıyor ancak fütüristik öğelere de sahip.

Toyota FCV Plus: Yeni nesil hidrojenli otomobil konsepti harici hidrojen kaynaklarından elektrik de üretebiliyor.

Toyota S-FR: S-FR konsepti yeni bir giriş seviyesi spor otomobil. Firmanın ürün gamında şu anki GT86 modelinin altında konumlandırılacak.

Yamaha 4Wheeler: Küçük spor otomobil konsepti birinci sınıf tasarımcı Gordon Murray’in imzasını taşıyor. Araçta inovatif iStream üretim süreci kullanılmış.

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir