Volkswagen Golf GTE Sport 2018

Geçtiğimiz yıl tanıtımı Wörthersee Fuarı’nda yapılan Volkswagen Golf GTE Sport üretimi için son aşamaya gelindi. Tek kapı konsept otomobili ile Fuarda […]

Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 14 Eylül 2016 saat 11:29

Geçtiğimiz yıl tanıtımı Wörthersee Fuarı’nda yapılan Volkswagen Golf GTE Sport üretimi için son aşamaya gelindi. Tek kapı konsept otomobili ile Fuarda oldukça ilgi çeken Golf GTE Sport tüketiciye sunulmadan önce son testlerini şehir içi kullanımları ile tamamlayama çalışıyor. Özellikle Volkswagen mühendisleri tarafında konsept araç Almanya da şehir içinde kullanılmaya ve dikkatleri üzerine çekemeye başladı. Volkswagen Golf GTE Sport ‘u görenler nasıl satın alabileceklerine dair bir çok kez Volkswagen Showroom ları ziyaret etmeye başlamış.

Volkswagen Golf GTE Sport


Sirocco ya benzeyen beyaz gövde rengi ile tanıtılan Volkswagen Golf GTE Sport, karbon fiberden malzemeden yapılmış yukarı doğru açılan martı kanat kapıları ve plug-in hibrit motoru ile performansı üzerinde barındırıyor.

Volkswagen Golf GTE Sport Motor Özellikleri

Golf’un GTI serisinden tanıdığımız 1.6 litrelik TSI motoruna ek olarak iki adet elektrikli motora sahip olan Golf GTE Sport, toplam 400 beygir gücünde ve 670 Nm tork üretiyor. 0-100 km/s hıza 4.3 saniyede çıkan Golf GTE Sport, maksimum 280 km/s hız yapabiliyor. Elektrikli motoru aktif haldeyken 100 km’de 2.0 litre yakıt tüketimi gerçekleştirilirken Golf GTE Sport, elektrikli motoru ile şehir içinde maksimum 50 km yol gidebiliyor.

Volkswagen Golf GTE Sport üretimine 2018 Haziran ayında başlanabileceği ve hazır olması durumunda Aralık sonunda piyasada olabileceği paylaşılan bilgiler arasında.

Golf GTE Sport Görsel Galeri

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir