Volkswagen GTI Clubsport: Serinin 40. Yılı

Volkwagen GTI serisi yakın zamanda 40. yılını doldurmaya hazırlanıyor. Bu sebeple Volkswagen GTI Clubsport modelini çıkararak 40. yıla hoş geldin […]

Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 10 Eylül 2015 saat 16:00

Volkwagen GTI serisi yakın zamanda 40. yılını doldurmaya hazırlanıyor. Bu sebeple Volkswagen GTI Clubsport modelini çıkararak 40. yıla hoş geldin hediyesini vermek istiyor.

Ünlü otomobil üretecisi Volkswagen, Golf GTI Clubsport modelini gelecek hafta Almanya’da düzenlenecek olan 2015 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda sergileyeceklerini açıkladı. Bu hatchback şimdiye kadar ki GTI modelleri arasındaki en güçlü model olacak.

Volkswagen GTI Clubsport Güçlü ve Hızlı

Volkswagen GTI Clubsport Çok Güçlü

GTI Clubsport modeli önceki GTI’lardan 35 beygir gücü daha fazla bir güce sahip olacak. 2 litrelik 265 beygir gücündeki direkt enjeksiyonlu turbo destekli motor, “overboost” fonksiyonu sayesinde istenildiğinde 290 beygir gücüne 10 saniye gibi kısa bir sürede kavuşabilecek. Standart olarak manuel şanzımanlı 6 ileri vitese sahip olan Volkwagen GTI Clubsport 0’dan 100 km hıza 6 saniyede ulaşabiliyor. Otomatik DSG şanzımanlı versiyonu 0.1 saniye daha hızlı olmayı başaran araçta maksimum hız limiti 250km/h olarak sınırlandırılmış durumda.

Kendine Özgü Eşsiz Tasarım

Güçlü motor gücü ile birlikte GTI Clubsport kendisini diğer GTI’lardan görsel ve aerodinamik ve eşsiz olarak ön tampon, yan kenarlar, kenar difüzörler ve tavan spoyleri tasarımlarıyla da ayırıyor. Volkswagen bilhassa hava tüneli ayarlı ve standart tavan spoylerinden daha geniş olan çok parçalı tavan spoyleri ile övünüyor. Ayrıca standart olacak 18 inch büyüklüğünde alüminyum alaşım jantlar ile gelecek modelde, istenilirse 19 inchlik genişlikte jant seçenekleri de mevcut. Bu parçalar bize Volkswagen’in bu özel modelinde yüksek hıza ne kadar önem verdiğini gösteriyor.

Volkswagen GTI Clubsport Tasarım

Volkswagen Golf GTI’a ait bu özel Clubsport serisinin fiyatlandırılması veya kaç adet üretileceği hakkında henüz bir açıklama yapmadı. Ancak bizler bu özel serinin şimdiden otomobil severlerin 2016 yılındaki gözdelerinden biri olacağını düşünüyoruz. Otomobil severler, şüphesiz bu modelle ilk tecrübelerini 2015 Frankfurt Otomobil Fuar’ında test edecekler ve geri dönüşlerini yapmış olacaklardır.

 

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir