Volkswagen T-Cross Özellikleri ve Fiyatı

Volkswagen SUV ailesi genişlemeye devam ediyor. Volkswagen B segmenti küçük Crossover’ı Volkswagen T-Cross modelini Amsterdam’da kullanıcılar ile buluşturdu. Volkswagen Polo […]

Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 29 Ekim 2018 saat 23:27

Volkswagen SUV ailesi genişlemeye devam ediyor. Volkswagen B segmenti küçük Crossover’ı Volkswagen T-Cross modelini Amsterdam’da kullanıcılar ile buluşturdu. Volkswagen Polo ile aynı platformda üretilmesi planlanan T-Cross aynı zamanda kardeş marka olan Seat Arona ‘nın Wolkswagen tarafındaki karşılığı olacak.

Volkswagen T-Cross Dış Tasarım

Yeni T-Cross tam bir şehirli SUV diyebiliriz. Volkswagen’in Tiguan modelinden bir boy daha küçük olan T-Cross, Volkswagen’in İspanya fabrikasında üretilerek önce Çin sonra Güney Amerika pazarlarına gönderilecek. Diğer Volkswagen modellerinden farklı olarak arka tasarımı ve uzun zamandır değiştirilmeyen yeni direksiyon tasarımı ile diğer Volkswagen tasarımlarından ayrılan T-Cross, taşıma kapasitesi olarak kaydırılabilen arka koltukları sayesinde daha fazla bagaj hacmi sunarak hem geniş aileler hem de taşımacılık için kendini değiştirme özelliğine sahip olacak.

Volkswagen T-Cross Motor Seçenekleri

T-Cross da motor seçenekleri fabrikanın standartlarından uzak değil. Polo nun altyapısını kullanan araçta

  • 3 silindire sahip 115 beygir 1,0 litre benzinli
  • 3 silindire sahip 150 beygir 1,5 litre benzinli
  • 3 silindire sahip 95 beygir 1,6 litre dizel motor seçenekleri bulunuyor.

Yukarıda bulunan tüm motor seçeneklerinin Türkiye ye otomatik vites kombinasyonu ile gelmesi planlanıyor. Volkswagen T-Cross paket seçenekleri ile birbirinden ayrılarak farklı donanım seçeneklerini sunmayı planlıyor. Basic, Life ve Style olmak üzere 3 yeni donanım seçeneği ile satışta bulabileceğiz.

Volkswagen T-Cross Fiyatı Ne Kadar Olacak

Bu USD kuru dalgalanma konuları böyle devam ederse 2019 yılı içinde tanıtılacak Volkswagen T-Roc modeli ile birlikte T-Cross ‘un ülkemizde de satışa sunulması bekleniyor. 2019 Volkswagen T-Cross modeli için başlangıç fiyatının 17.900 Euro olması ve paket ile motor seçeneklerine göre 25.000 Euro ya kadar çıkması bekleniyor.

T-Cross Resim Galerisi

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir