Volkswagen Teramont X Özellikleri

Volkswagen, bu sene Şangay Otomobil Fuarında tanıtmak için konsept bir otomobil tasarlardığını duyurdu. Volkswagen Teramont X adı verilen bu konsept […]

2020 Volkswagen Teramont
Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 26 Nisan 2021 saat 17:01

Volkswagen, bu sene Şangay Otomobil Fuarında tanıtmak için konsept bir otomobil tasarlardığını duyurdu. Volkswagen Teramont X adı verilen bu konsept otomobil, COUPE SUV segmentinde yer alacak. Volkswagen Teramont X Sportif ve kaslı bir tasarıma ve çift çıkışlı egzozlara sahip. 21 inçlik jantlara, yüksek omuz çizgisi ve yüksek bir kaputa sahip olan Teramont X , kapı altlarındaki krom detaylar ile sportif görüntüsüne ek özellikler katıyor.

Volkswagen Teramont X Yakıt Tüketimi 

Aracın ne yazık ki henüz kabin tanıtımı gerçekleştirilmediği için oradan bahsedemiyorum ancak V6 ünite ve 4 Motion özelliklerine sahip Teramont X ‘in kaç litrelik bir motor kullandığını ise henüz açıklanmadı. Bununla birlikte muhtemelen 2019 Teramont X, 3.6 litrelik V6 ünite ile yollara çıkacak. Bu da aracın ortalamada 9 litre yakıt tüketeceği anlamına geliyor.

2020 Volkswagen Teramont

3.6 litrelik motor diğer modellerde 280 hp güç ve 360 nm tork üretebiliyor. Dört tekerlekten çekiş sistemini de destekleyen motor, markanın en güçlü üniteleri arasında yer alıyor. Şangay Fuarı’nda tanıtılacak olan konsept, Volkswagen’in bu fuar için hazırladığı konseptlerinden sadece birisi.

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir