Volkswagen Up 2017 de Geliyor

Volkswagen Up şehir içinde pratik ve hızlı kullanım kolaylığı sağlayan bir araç olarak hayatımıza girmeye hazırlanıyor. Özellikle el yakan piyasa […]

Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 14 Eylül 2016 saat 15:02

Volkswagen Up şehir içinde pratik ve hızlı kullanım kolaylığı sağlayan bir araç olarak hayatımıza girmeye hazırlanıyor. Özellikle el yakan piyasa fiyatları ve yakıt tüketimi maliyetli olan diğer araçlara göre daha hafif, biraz daha az konforlu ve sürüş kabiliyetleri yüksek bir araç olan Volkswagen Up abisi olan ve 2009 da üretilen Lupo ya oldukça benziyor.

Volkswagen Up


VW markasının şehirli çocuğu olacak Volkswagen UP İngiltere’de talep toplamaya başladı bile. Özellikle dar sokaklar ve kullanım zorluğuna dikkat çekilen bu şehirde araçları Mini kıvamında küçük tutmak çok önemli. Almanya da 26.900 € dan satışa sunulan 2017 Volkswagen UP, İngiltere’ de ise 20.780 Sterlin’den başlayan fiyatlar ile piyasadaki yerini alıyor.

4 kişilik oturma kapasitesine sahip olan 2017 Volkswagen UP, 81 beygir gücünde 210 Nm tork üretebilen elektrik şarjlı bir motora sahip. 0-100 km/s hıza 12.4 saniyede ulaşabilen 2017 Volkswagen UP, maksimum hızı ise 130 km/s.

150 km menzil mesafesine ile 2017 UP, Golf-E ile görmeye alıştığımız hızlı şarj aletleri ile %80 şarjını 30 dakika civarında doldurabiliyor. Standart bir ev prizinden ise dokuz saatte tam şarj olabiliyor. Yani akşam evinizin önüne bırakıp sabah rahatlıkla kullanmaya başlayabileceksiniz.

Volkswagen Up Özellikleri :

  • Klima
  • Cruise Kontrol
  • Otomatik Silecek Sensörü
  • Otomatik Farlar
  • Park Asistanı
  • 3 Yıl Servis garantisi

Ülkemizde 2017 Mayıs ayında satışa sunulması beklenilen Volkswagen Up, yakıt tüketimi konusunda elektrikli modeller arasında yer alan Renault Twizi den çok daha konfor ve bir çok özelliği yanında sunuyor. Ülkemizdeki satış fiyatının 80 Bin TL olması beklenilen araç aynı fiyat gamında bulunan araçları almak için alternatif olur mu bilinmez.

Benzinli Versiyonlar

Volkswagen Up modelinde 1.0 litrelik 3 silindirli BlueMotion benzinli motor kullanıyor. Daha önce benzer teknolojili 1.2 lt benzinli motoru Polo ve Golf’te de kullanmışlardı. Oldukça performanslı ve ekonomik bir motor seçeneği olduğu gerçek. Bence Up modeli için son derece yeterli bir motor tercihi olmuş.

Start/stop özelliği de bulunan araçta 60 hp ve 75 hp olarak iki çeşit versiyon seçeneği bulunacak. Tekrar söylemem gerekirse bu motorlar oldukça ekonomik heleki ülkemizde kesinlikle kullanılması gereken motor çeşitleri, yakıt tüketimleri ise sırasıyla 4.2 lt/100 km ve 4.3 lt/100 km.

Görsel Galeri

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir