VOLVO S60 Cross Country 2015

S60 Cross Country Keyfi Infiniti Q60 modelini duyurmasının ardından Volvo da yeni otomobili S60 Cross Country’yi tanıttı. İlk Cross Country […]

Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 12 Ocak 2015 saat 10:26

S60 Cross Country Keyfi

Infiniti Q60 modelini duyurmasının ardından Volvo da yeni otomobili S60 Cross Country’yi tanıttı. İlk Cross Country modelini 1997 yılında çıkaran Volvo, yeni S60 Cross Country modeliyle iddialı gözüküyor.

Daha önce Cross Country serisinde V40 ile Volvo düşkünlerinin kalbini fetih eden Volvo S60 la da aynı başarıyı sürdürmek istiyor. S40 Croos Country hakkında detaylı bilgileri linkten tıklayarak görebilirsiniz. Tıkla 

2016-volvo-s60-cross-country_100496274_l1[1]

Detroit Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkacak olan S60 Cross Country, Volvo’nun ilk Cross Country sedan otomobili olma özelliğini de taşıyor. Piyasada satılan standart modelden 63,5 mm daha yüksek olan otomobil, farklı ön panjuruyla dikkatleri hemen üzerine çekiyor. Her zamanki gibi güvenli, sadece ve şık çizgileri ile dikkatleri çenek Volvo hem spor hem de tam bir şehir arabası üretmiş diyebiliriz. Önden bakıldığında şehir içi kullanımına yakışan bir tarz ve her zamanki gibi geniş ön ızgarası dikkatleri hemen üzerine çekiyor. Yeni tip aydınlatmalar ve gündüz farları tampona çok yakışmış diyebiliriz. 18 veya 19 inç çapında iki farklı seçeneğini bulunan jantların yer aldığı otomobilde yeni yan etekler ve şu sıralar moda olan siyah renkli yan aynalar bulunuyor.

7275777-volvo-s60-cross-country-900-518[1]

Yandan bakıldığında ise BMW X1 serisi ile karşılaştırabileceğimiz bir J Sınıfı araç ile karşılaşıyoruz. Yine BMW X6 da görmeye alışık olduğumuz bagaj ile üst çizginin birleşimi S60 Cross Country de karşımıza çıkıyor. Yine de kapı altındaki kaba ancak göze batmayan çizgiler araca çok yakışmış.

l0W5Gb[1]

 

Aracın arka tasarımına baktığımızda ise kocaman ve yekpare açılan bir bagaj kapağı ile karşılaşıyoruz. Hatları ve çizgileri ile o kadar iyi tasarlanmış ki neredeyse bagaj kapağı yok diyebilirsiniz. Bu tür tasarımlarda genel bagaj kapağının ağırlığından şikayet edilebiliyor. Tam olarak bilmesek de amortisörlü ve uzaktan açılıp kapanacak bir konfora sahip olacağını tahmin ediyoruz. Spor egzoz çıkışları araca kaba ancak çok spor bir hava katmış.

Motor Seçenekleri

Çift egzoz ve küçük bir difüzörün karşımıza çıktığı S60 Cross Country; T5 2,5 litre turbo şarjlı motoru ile hem spora hem de performansa göz kırpıyor denilebilir. 250 beygirlik güç üreten motora ilerleyen dönemlerde 2 ve 2,4 litre hacimli turbo dizel seçenekleri de eklenecek.

S60 Cross Country’ninTürkiye ’de 2015 sonuna doğru satışa hazır olması bekleniyor. Detaylar için Volvo sitesini ziyaret edebilirsiniz

 

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir