VW E-Golf SE 4bin Dolar Daha Ucuz

Volkswagen firması, Golf SE modelini daha uygun fiyatlı üretme kararı olarak en büyük rakibi olan Nissan Leaf’in karşısına çıkarmaya hazırlanıyor. Nissan’ın geçtiğimiz […]

Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 9 Ağustos 2015 saat 11:01

Volkswagen firması, Golf SE modelini daha uygun fiyatlı üretme kararı olarak en büyük rakibi olan Nissan Leaf’in karşısına çıkarmaya hazırlanıyor. Nissan’ın geçtiğimiz günlerde piyasaya sunduğu elektrikli modeli Leaf’i rekabete geçmek adına harekete geçen VW yetkilileri e-Golf SE modelinde indirim yaparak 2016 model e-Golf SE’nin satış fiyatını 29.815 dolardan başlatacaklarını açıkladı. Nissan Leaf’in satış fiyatı ise 29.860 dolar.

VW-2016-e-Golf-SE

VW E-Golf Özellikler

Bir önceki modelden 4.455 dolar daha ucuz olan yeni e-Golf SE’nin Amerika’da aylık 199 dolara kiralanabileceği belirtiliyor. Standart versiyonunda 3,6 kW şarjla birlikte gelen otomobilde bu yılın sonlarına doğru 7,2 kW DC hızlı şarj paketinin opsiyonel sunulacağı dile getiriliyor. Otomobilin iç mekan tasarımında 6,5 inçlik MIB II araç-içi eğlence sistemi yer alıyor. Yeni e-Golf’ün 115 beygir güç üreten elektrikli motoru şarj edildiğinde yaklaşık 130 kilometre yol katedebiliyor. Eylül ayının sonunda yurt dışında piyasada olacak otomobilin Türkiye’de ne zaman piyasaya çıkacağı henüz belli değil.

Bir önceki E-golf versiyonunu için burayı tıklayabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir