Yeni Citroën C4 Sedan Gün Yüzüne Çıkıyor!

Yeni Citroen C4 Sedan Hayatınızı Değiştirecek Daha önceki seneler içinde Türkiye’de de satışı yapılan bir önceki nesil C4 Sedan, yeni nesilde […]

2014 Citroen C4
Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 27 Nisan 2021 saat 13:45

Yeni Citroen C4 Sedan Hayatınızı Değiştirecek

Daha önceki seneler içinde Türkiye’de de satışı yapılan bir önceki nesil C4 Sedan, yeni nesilde de sedan kasasına kavuştu. Özellikle C-Elysee ile bu sınıfta büyük çıkış yakalayan marka, bu modeliyle de satışlarını artırması bekleniyor. 4.55 metrelik uzunluğuyla C-Elysee modelinden uzun fakat bir önceki C4 Sedan’dan kısa olan yeni model bir sedan araçtan beklenenleri karşılayabilecek güçte gözüküyor.

2014 Citroen C4

C4’te sürüş dinamiğini arttırmak ve yakıt tüketimini düşürmek amacıyla yeni nesil motorlara yer verilmeye başlanıyor. Kaputunun altında 3 silindirli turbo benzinli motorun yer alacağı C4 Sedan, 130 HP gücünde olacak. Önden çekişli otomobilin motoru manuel şanzımanla ya da opsiyonel olarak otomatik şanzımanla kombine edilebilecek. Ayrıca start&stop sistemi de araçta yer bulacak.

Başlangıç Paketinde Büyük Yenilik

Standart olarak sunulan dokunmatik ekran sınıfında bir ilk olacak. Bu eklentisiyle birlikte sınıfındaki pek çok aracın başlangıç paketlerinin sunduklarından daha fazlasını son kullanıcısına sunacak olan C4 Sedan fark yaratacağa benziyor.

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir