Yeni Hyundai i30 Fastback

Hyundai i30 Fastback Yollara Çıkmaya Hazırlanıyor Hyundai güncel i30 modelinin sedan formuna yakın olduğunu düşündüğüm Hyundai i30 fastback model versiyonunu […]

Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 17 Temmuz 2017 saat 19:54

Hyundai i30 Fastback Yollara Çıkmaya Hazırlanıyor

Hyundai güncel i30 modelinin sedan formuna yakın olduğunu düşündüğüm Hyundai i30 fastback model versiyonunu sonunda tanıttı. Coupe tasarımı andıran yeni yüzü ile karşımıza çıkan Hyundai i30 Fastback eğimli tavan çizgisi ve arka cam ile birlikte açılan bagaj kapağı ile bu senenin modasını yakalamayı başardı. Önceki nesil Hyundai i30 hatchback modeline göre alçaltılan şasi ve 115 mm daha uzun bir yapıya sahip olan Hyundai i30 Fastback, en güncel aktif güvenlik özellikleri ile donatılmış olarak satışa sunulmaya hazırlanıyor.

Hyundai i30 Fastback

Farklı Renk Seçenekleri i30 Fastback’de

12 farklı renk seçeneği ile piyasaya sürülecek olan Hyundai i30 Fastback, yeniden yapılandırılacak i30’a oranla daha fazla sertleştirilen süspansiyon sistemi ile yol tutuş performansının arttırılması planlanmış. 140 hp gücünde 1.4 ve 120 hp gücünde, 3 silindirli ve 1 litrelik 2 farklı benzinli motor seçeneği ile sunacak olan Hyundai i30 Fastback  Dizel motor tercihi yapacaklar için ise 1,6 litre 136 hp gücünde dizel motor ünitesini sunacak. Tüm motor seçeneklerinde 7 ileri kademeye sahip çift kavrama teknolojisi barındıran DCT otomatik şanzıman seçeneği bulunan i30 Fastback Türkiye satış fiyatının 95.000 TL‘den başlaması bekleniyor.

Tasarım Değişiyor

Hyundai i30 Fastback tasarımında yapılan ince dokunuşlar ile bence sadelik ve lüksü bir arada sunacak. Ön tampon ve ızgarada kullanılan krom çıtalar oldukça kaliteli bir görüntü kazandırmış. Ayrıca gündüz farklarının yatay tasarımı da Hyundai i30 Fastback in yırtıcı bakışlarına güç katmış gibi görünüyor. Araca profilden baktığınızda kapı altlarında yapılan küçük gölgeler sayesinde spor dizanynını kaybetmeyen bir tasarım elde edilmiş. Bagaj kapağının arka cam ile birleşerek arka tampona kadar bir bütünlük oluşturduğunu aynı zamanda da bir kanat spoiler i görevini gördüğünü söylemek lazım.

İçeride ise hali hazırda yeni tasarlanan Hyundai konseptinin etkileri sürüyor. 5’inc lik dokunmatik Car Play özelliğine sahip ekran ile sade ve kumanda tuşlarının düzgün yerleştirildiği spor direksiyon dikkatleri hemen çekiyor. Direksiyon ve gaz pedallarında kullanılan krom malzemelerde aracın dışındaki tasarımla bütünlük sağlamış. Giriş modellerinde malzeme kalitesi biraz daha düşük olacak gibi gözükse bile üst seviyelerde koltuk ısıtma, soğutma ve deri döşemeler ile içerideki plastik malzemenin yumuşak olaması bekleniyor. i30 dan alıştığımız küçük eşyalar için bol malzemenin konulabileceği orta konsol ise aynı kıvamını sürdürmüş.

Bu yazımızda 2018 yılında satışa çıkması beklenen Hyundai i30 Fastback‘i sizler için incelemeye çalıştık. Diğer Hyundai modellerini görüntülemek için buraya tıklayabilirsiniz.

i30 Fastback Resimleri

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir