Yeni Kasa Auidi Q8 Nasıl Olacak

Audinin SUV segmentindeki yeni oyuncusu olan Yeni Kasa Auidi Q8 modeli tanıtıldı. Q7 modelinin üzerinde konumlandırılan ve Coupe-SUV sınıfının ilk […]

Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 27 Haziran 2018 saat 10:48

Audinin SUV segmentindeki yeni oyuncusu olan Yeni Kasa Auidi Q8 modeli tanıtıldı. Q7 modelinin üzerinde konumlandırılan ve Coupe-SUV sınıfının ilk temsilcisi olan BMW X6 modeline rakip olarak görülen Yeni Kasa Auidi Q8 üzerinde markanın yeni tasarım hatlarını görmek mümkün.

Yeni Kasa Auidi Q8 Nasıl Olacak?

Dış tasarımına baktığımızda Yeni Kasa Auidi Q8 ön bölümünde yer alan büyük ızgarası ile dikkat çekiyor. Audi Q8, iç tasarımda da yeni tanıtılan Audi A8 modeli ile benzer tasarımı paylaşmış gibi duruyor. Dış tasarımında 5 metrelik uzunluğu ile oldukça heybetli duran Auidi Q8, arkaya doğru alçalan tavan tasarımı ile kardeşi Q7’dden daha kısa bir boyuta sahip olmuş.

Auidi Q8 Motor Seçenekleri 

2.145 kilogramlık heybetli bir ağırlığa sahip olan SUV sınıfındaki  Auidi Q8 başlangıç motor seçeneğinde : 40 voltluk elektrik motor ile desteklenen 3.0 TDI dizel Hybrit motor seçeneğine sahip olarak satışa sunulacak. 8 ileri triptonic otomatik şanzıman ile kombine edilen motorun aynı zamanda 4 tekerden çekiş özelliğine sahip Quattro versiyonu da satışta yerini alacak gibi duruyor.

Auidi Q8 Kaç Para Olacak 

Auidi Q8 tanıtımı ile ilgili 5 bölümlük bir mini dizi de çeken Audi’nin Slovakya fabrikasında üretilen model 2019 yılı ile birlikte tüm Avrupa pazarında satışa sunulacak. Ortalama fiyatı henüz bilinmezliğini sergilerken aracın Türkiye pazarına 500 bin TL üzerinde bir fiyattan girmesi kaçınılmaz gibi duruyor.

Auidi Q8 Galeri

 

 

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir