Yeni Mini Clubman Nasıl Olacak

Mini Clubman Geliyor Mini yeni Clubman’i otomobil severlerin beğenisine sundu. Mini’nin şimdiye kadar ürettiği en büyük araç olma özelliğini taşıyan […]

Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 17 Temmuz 2015 saat 14:53

Mini Clubman Geliyor

Mini yeni Clubman’i otomobil severlerin beğenisine sundu. Mini’nin şimdiye kadar ürettiği en büyük araç olma özelliğini taşıyan yeni Clubman, daha konforlu bir iç mekan vadediyor. 360 litre bagaj hacmiyle dikkat çeken otomobil, selefinden 27 cm daha uzun ve 9 cm daha geniş. Aks mesafesi 2.670 mm olan yeni Clubman’de iki parçalı bagaj kapağı yer alıyor.

Mini Clubman

Yatay olarak yerleştirilen stoplarında gözden kaçmadığı otomobilin iç mekanı ise elden geçirilmiş durumda. Geniş gösterge paneli ve direksiyon üzerindeki yeni gösterge panelinin kullanıldığı otomobilin üç farklı motor seçeneği bulunuyor. 2 litre hacimli turbo dizel motora sahip Cooper D, 150 beygir güç ve 330 Nm tork, 1.5 litre hacimli benzinli motora sahip model 136 beygir güç ve 230 Nm tork üretebiliyor.

Mini Clubman

2 litre hacimli benzinli motorun yer aldığı Clubman ise 192 beygir güç sunuyor. 6 ileri vitesli manuel veya 8 vitesli otomatik şanzımanla satın alınabilen otomobil, önümüzdeki yılın başında satışa sunulacak. Yeni Clubman’in satış fiyatları ise eylül ayında düzenlenecek Frankfurt Otomobil Fuarı’nda açığa çıkacak.

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir