Yeni Nissan Juke Tasarım, Fiyat ve Özellikleri

Nissan markasının küçük Crossover temsilcisi olan Yeni Nissan Juke ikinci nesli ile yollara çıkmaya hazırlanıyor. Ülkemizde satışa sunulduğu 2010 yılından bu […]

2020-nissan-juke-suv
Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 12 Ağustos 2020 saat 14:44

Nissan markasının küçük Crossover temsilcisi olan Yeni Nissan Juke ikinci nesli ile yollara çıkmaya hazırlanıyor. Ülkemizde satışa sunulduğu 2010 yılından bu yana iki defa makyajlanan Nissan Juke önceki nesline benzer aykırılıkta bir tasarım ile yoluna devam ediyor. Şunu söylemekte fayda buluyorum ben Juke’u ilk gördüğümde ön taraftaki 4 tane koca koca farlar beni Juke’dan 100 adım öteye götürmüş ve kim alır yahu bu arabayı demiştim.

2014-Nissan-Juke-Suv

İngiltere de bulunan Sunderland fabrikasında Renault Captur ile aynı platformda üretilen Yeni Nissan Juke, Avrupa da yaklaşık 20.000 Euro fiyat etiketi ile ilk olarak 2019 Kasım ayında Avrupa pazarında satışa sunulacak. Önceki nesilde sıkça eleştiri konusu olan iç hacimdeki sıkışık yerleşim ve arka koltuklar ile ön koltuklar arasındaki diz mesafesi için Nissan tasarımcıları bu defa gerekli özeni göstermiş olan Yeni Nissan Juke, koltuklar arasındaki mesafeyi 58 mm, baş mesafesini de 11 mm arttırarak yolcuların daha keyifli zaman geçireceği bir alan yaratmışlar. Genel ölçülerinde de büyüme gösteren modelin bagaj hacmi ise 354 litreden 422 litreye yükseltilmiş. Bence bu hacim Compact Crossover için oldukça iyi.

Yeni Nissan Juke

Nissan Juke Motor ve İç Yaşam Alanı

İlk kez 3 silindirli 1,0 litrelik benzinli motora yer verecek olan Nissan Juke, kişiselleştirilebilir çift kaporta rengi ile de tercih edilebilecek. Acil durum freni, kör nokta uyarı sistemi ve şerit takip sistemi de modelin yeni güvenlik donanımları arasındaki yerini alacak. İç mekanda yer alan 8 inçlik navigasyon sistemi, mobil üzerinden Google Asistan aracılığı ile araç kilidi, navigasyon kontrolü ve far kontrolü gibi ayarları sesli komut ile kontrol edebilecek. Yeni Nissan Juke Türkiye fiyatı ise yaklaşık 130 bin TL civarında olması bekleniyor. Renkli tavan seçeneği ve opsiyonel seçeneklerle birlikte bu fiyat 155 bin TL yi bulabilir. Bu da farklı marka ve model tercihlerine gitme nedeni olarak değerlendirilmesi gereken konulardan biri.

Yorumlar

  • selim dedi ki:

    o fiyatlara bence avuçlarını yalarlar kendi adima o fiyata 2.el süper araba alinir halkla dalga geçmektır türkiyede ortalama üç bın lira maaşlara gore hesap yapanlar kazanır

  • Yorum Yaz

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir