Yeni Tasarımı İle C3 Geliyor

Yeni tasarımı ile C3 geliyor. Son dönemde baktığımızda Fransız araç üreticileri Renault, Citroen ve Peugeot markalarının diğer firmalara göre daha modern […]

Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 10 Temmuz 2016 saat 19:18

Yeni tasarımı ile C3 geliyor. Son dönemde baktığımızda Fransız araç üreticileri RenaultCitroen ve Peugeot markalarının diğer firmalara göre daha modern tarzlarda araçlar ürettiklerini görmemek mümkün değil. Geçtiğimiz dönemde çizgilerinde oldukça fazla değişiklik yapan Citroen C4 Cactus modeli ile hava yastıklarını (airbump teknolojisi) dış tasarımına monte etmiş ve büyük ilgi görmüştü. Kullanıcı yorumlarına bakıldığında aracın kapılarında bulunan çiziklerin oldukça azaldığı gözlemlendi ve müşterilerinden aldığı geri bildirimler ile C3 yeniden hayat buldu diyebiliriz.

Dış Tasarım

C3 dış tasarımında çizgisel olarak bir çok değişikliği beraberinde getiriyor. airbump teknolojisi aracın dış tasarımına uyumlu 9 farklı renk ile biçimlenirken aracın tavanı istediğiniz şekilde renklendirilebiliyor. Ön kısıma baktığımızda 3 bölümden oluşan ışıklandırma bölümü dikkatimizi çekiyor. Nissan Juke’dan esinlenilmiş gibi duran büyük farlar hemen dikkati çekiyor. Ancak gündüz farklarının panjur kenarlarına yerleştirilmesi ve kademe kademe aşağı doğru inen tasarım oldukça sevimli bir görüntü kazandırmış. Sis farlarına baktığımızda aracın dış renk tasarımı ile uyumlu sis farlarını görünüyoruz.

 

c3_03-1000x562

İç Tasarım

Aracın dışı kadar içi de oldukça fazla değişime sahne olmuş. direksiyon simidi, koltuk kenarları, yan panller ve konsolun tamamını saran deri malzeme iç tasarıma imzasını atan en büyük değişiklik. Çok şık durduğunu söylemek lazım. Tabi bunca yeniliğe teknolojik olarak bakmak lazım. Son zamanlarda hayatımızın tamamını saran bu teknolojiler araç alırken en çok baktığımız detaylar arasında. Aracın orta konsolunda bulunan 7 inçlik dokunmatik ekran hem Apple CarPlay hem de Android Auto sistemleri ile uyumlu çalışıyor. Buna ek olarak ConnectedCAM sistemi aracın çarpışma anlarını kaydeden bir yardımcı kayıt sistemi olarak aracın içinde opsiyonel olarak bulunacak.

 

citroen-c3Motor Seçenekleri

Ülkemizde yakıt tüketiminin önemini düşündüğümüzde A Segment içinde bulunan C3 sınıfı aracın motor seçenekleri arasında 3 benzinli 2 dizel motor seçeneği bulunuyor. 68 beygir, 82 beygir ve 110 beygir seçenekli Benzinli motorlar ile 75 ile 110 beygir gücünde olacak dizel motorları satın alabileceksiniz. Tüm seçenekleri manuel şanzıman ile üreten Citroen müşterinin isteğine göre otomatik şanzımanlı siparişler alacak.

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir