Akaryakıt Pompa Satış Fiyatlarına Yine Zam!

2014 yılı bir çok krizi beraberinde getirmeye devam ettiği bugünlerde akaryakıt fiyatları da bundan nasibini aldı. Dünya sıralamasındaki yerimizi beraberinde […]

Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 26 Ocak 2014 saat 17:17

en-pahalisi2014 yılı bir çok krizi beraberinde getirmeye devam ettiği bugünlerde akaryakıt fiyatları da bundan nasibini aldı. Dünya sıralamasındaki yerimizi beraberinde sürükleyen yakıt fiyatları oldukça cep yakmaya devam edecek gibi gözüküyor ve 2014 de ” Akaryakıt Pompa Satış Fiyatlarına Yine Zam! ” konusu korkulu rüyamız olacak gibi duruyor.

 

 

Benzin 6 TL ye doğru gidiyor!

ÖTV ye yapılan zamlar, kredi kartlarına uygulanan taksit sınırlamaları, vergi artışları derken Dolar ve Euro nun son yılların rekorlarını kırması piyasalarda oldukça konuşulan konular arasındaydı. Her gün milyonlarca aracın kullanıldığı ve litrede en pahalı yakıtların tüketildiği ülkemizde yakıta bir zam daha geldi. İstanbul’da zamların geceden uygulandığı andan itibaren göz yaşartan bir tablonun oluşmadığını söylemek neredeyse imkansız. Geçtiğimiz hafta 95 oktan kurşunsuz benzin’in litresi en uygun 4,95 TL den satılırken bu hafta 5,07 TL den satışa sunuldu. 98 oktan benzin kullananların durumu daha da içler acısı ki 5,03 TL den 5,17 TL ye yükselen bir rakam var. ortalama 50 LT yakıt tankını geçen hafta 251 TL ye doldurabilen bir sürücü bu hafta ise 258 TL ye deposunu doldurabiliyor. Aradaki fark ne kadar az gibi gözükse de günlük yaklaşık 430 bin aracın alışveriş yaptığı istasyonların kazancı günlük 3.000 TL artmış durumda.

Dizel’e Zam Yok!

Motorin kullanan araçlar için ise şu anda bir zam yapılmamış gözüküyor. Euro Dizel 4,66 dan satılmaya devam ediyor. Ancak onunda zam alması yukarıdaki zamlardan belli. Çok yakın bir tarihte Dizele de zam kapıda olacaktır.

Otogaz’da Son Durum

Geçen hafta 2,74 den satılan otogaz ise senenin en çok zam gören yakıtı oluyor. Benzin ile birlikte araçlarda ikinci alternatif olarak tüketilen Otogaz’ın litresi 2,74 TL den 3,13 TL gelmesi oldukça can sıkacak konular arasında. Dizel bir araç ile Otogaz + Benzinli bir araç karşılaştırıldığında Otogaz kullanmanın hiç de karlı olmadığı aksine daha çok zarara uğratmaya başladığı dikkatlerden kaçmıyor.

Konu hakkında yorumlarınızı bekliyor ve büyük sabır diliyoruz. Yorumlarınız sitemizde hızlı bir şekilde onaylanacak ve yayınlanacaktır.

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir