Az Yakan Arabalar Listesi 2016

Arabalar hakkında satın alma kararı vermeden hemen önce yani araç seçimi yaparken biliyorum ki hepiniz Google da  Az Yakan Arabalar araması yapıp […]

2015 Toyota Auris Hatchback
Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 27 Nisan 2021 saat 12:19

Arabalar hakkında satın alma kararı vermeden hemen önce yani araç seçimi yaparken biliyorum ki hepiniz Google da  Az Yakan Arabalar araması yapıp kendinize bir araba seçiyor ve yoğun şehir trafiğinde yakıt tüketimi konusunda cebinizi düşünüyorsunuz. Bununla birlikte araba alırken sadece ne kadar yaktığına değil aynı zamanda servis gideleri, yıllık vergisi ve yedek parçalarının fiyatlarına da bakmak çok önemli. Bunlara dikkat etmenizi tavsiye ediyorum.

 

Az Yakan Arabalar

Az Yakan Arabalar da Nelere Dikkat Ediyoruz ?

Gelelim asıl konumuza. 2016 yılının en az yakan arabaları hangi arabalar birlikte inceleyelim. İncelemeye başlamadan önce bu az yakan arabaları nasıl seçtik bundan bahsetmekte fayda var. Öncelikle bu az yakan arabalar 0 km arabalardan oluşuyor. Bunun nedeni kullanıma göre arabanın yakıt tüketiminin farklılık göstermesinden kaynaklı. Özellikle iyi bir rodaj dönemi geçiren, sağlıklı bakımlarına götürülen ve en önemlisi yıpranmadan dikkatli kullanılan arabaları kıyaslamak çok zor. Tabi sizin böyle bir aracınız varsa az yakan arabalar ile kıyaslayabilirsiniz. İkinci baktığımız nokta ise fabrika verilerine dayalı olarak 100 km de ortalama yakıt tüketimi. Bu iki konuda siz de bizimle aynı fikirdeyseniz birlikte incelemeye başlayalım.

Az Yakan Arabalar Listesine baktığımızda 2014 ile 2016 arasında üretilmiş olan uygun fiyatlı araçları hedef aldık. Kısaca listlemek gerekirse ;

  1. Opel Corsa 1.3 CDTI Essentia Easytronic
  2. BMW 1 Serisi 116 ED – Dizel Manuel
  3. Volkswagen Polo 1.4 TDI Comfortline -> En Az Yakan Araba
  4. Volkswagen Golf 1.6 TDI Comfortline
  5. Peugeot 308 1.6 Blue HDi Active Otomatik Dizel
  6. Citroen C4 Cactus 1.6 e-HDi Feel ETG Dizel
  7. Renault Clio 1.5 DCi Dizel Manuel Icon Series
  8. Hyundai i20 1.4 CRDI Dizel Manuel Vites
  9. Hyundai Tucson 2015 1.6 Turbo GDI

Yukarıdaki listede bulunan Az yakan arabalar içinden daha önce testini yaptığımız Volkswagen Golf aracın donanımı hakkında bilgi almak için aşağıdaki videomuzu izleyebilirsiniz.

C Segmenti SUV Araç Tavsiyeleri

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir