Benzin ve Dizel’e Zam Geliyor

Benzin ve Dizel’e Zam Geliyor Akaryakıt fiyatlarına genel olarak baktığımızda Temmuz ayını kayıpsız geçirdiğimizi düşünürken Ağustos ayının başlaması ile ilk […]

Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 31 Temmuz 2017 saat 16:40

Benzin ve Dizel’e Zam Geliyor

Akaryakıt fiyatlarına genel olarak baktığımızda Temmuz ayını kayıpsız geçirdiğimizi düşünürken Ağustos ayının başlaması ile ilk zam haberi de geldi. Motorin ve benzinin litre fiyatı 31 Temmuz gecesinden itibaren zamlı olarak satışa olacak. Bu gece yarısından itibaren benzinin ve motorinin pompa satış fiyatına 11 kuruş daha zam gelecek. Uygulanacak bu fiyat artışının ardından Benzin fiyatları 5.10 TL’ nin üzerine çıkmış olacak.

Fiyatlar İllere Göre Nasıl Artacak

Yeni düzenleme ile benzinin litre fiyatı İstanbul’ da 5.07 TL‘ den 5.18 TL‘ ye yükselecek. Ankara’da ise 5.11 TL den litre fiyatı 5.22 TL olarak zamlanacak. İzmir’de ise 5.22 TL olacak. Motorin fiyatları ise aynı benzinde olduğu gibi 11 kuruş zamlanıyor. Yapılan zammın ardından İstanbul’ da motorinin litre fiyatı 4.43 TL‘ den 4.54 TL‘ ye yükselecek.Ankara’da ise 4.59 TL, İzmir’de 4.57 TL artacak şekilde düzenlenecek.

Gece yarısından itibaren geçerli olacak fiyat zamlarından etkilenmemek için bu gece depolarınızı doldurmanızı öneriyoruz. Ortalama 55 litre benzin alacak bir deponuz varsa 279 TL ye bu gece deponuzu doldurabilir ve 5 TL kar edebilirsiniz. Diyorsanız ki ben 5 TL için zahmet edemem o zaman diyecek pek bir şey yok gibi.

Yurt Dışı Otomobiller ve

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir