Ekim Ayı İçinde Benzin’e Bir Zam Daha

Evet yanlış duymuyorsunuz. Ekim 2021 de zam üzerine zam gelen Benzin ve akaryakıt fiyatlarına bir yenisi daha ekleniyor. 26 Ekim’den […]

Dizel ve Motorin Fiyatları
Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 23 Ekim 2021 saat 23:15

Evet yanlış duymuyorsunuz. Ekim 2021 de zam üzerine zam gelen Benzin ve akaryakıt fiyatlarına bir yenisi daha ekleniyor. 26 Ekim’den itibaren geçerli olacak şekilde yeni bir zam daha kapımızı çaldı.

Yakıt Fiyatları Cep Yakamaya Devam Ediyor!

25 Ekim Pazartesi gece yarısından itibaren 7.88 TL den satılan Benzin, 0,40 kuruş zamlanarak 8.28 TL den satılacaktır. Ekim ayı başında 7.74 TL olan #benzin ilk defa 1 ayda %6,97 zamlanarak yeni bir rekora koştu. Cuma günü piyasalarda USD kurunun 9.60 lardan seyretmesi akaryakıt tarafına da yansımaya devam etti. Önümüzdeki hafta USD kurunun dalgalı hareketine göre ay bitmeden bir zam daha gelmesi mümkün. 

Daha önce neler olmuştu

17 Ekim tarihinde bir yazı paylaşmıştım sizlerle. Ekim ayı güncel fiyatlarını özetlediğim yazımda ;
Ekim ayına girdikten 4 gün sonra önce Otogaz fiyatlarında ciddi bir artış gözüktü. 20 Eylül 2021 de metre küpü 4.80 TL den satılan Otogaz 4 Eylül itibari ile 5.41 TL gibi inanılmaz bir zam ile kullanıcıları şaşırttı ve yeni fiyatla satılmaya başladı. Bilindiği üzere otogaz özellikle Benzinli araçlarda yakıt tüketimini düşürmek üzerine Hibrit sistemlerle kullanılıyor ve düşük maliyetli bir yakıt tüketimi sunuyor.

Aynı günlerde yani 20 Eylül de Benzin litresi 7.74 TL den satışa sunulurken, Dizel litresi ise 7.25 TL den satışa sunuluyordu. Ekim ayının ikinci fiyat güncellemesi çok gecikmedi ve 13 Ekim sabahı Pompa fiyatlarında bir artış daha yaşandı. 7.74 TL den satılan Benzin’in litresi 7.76 TL ye çıkarak tarihinin en yüksek satış rakamına ulaştı. Bu zam gününde Dizel yakıtın litresi de 7.25 TL den 7.52 TL ye çıkarak bir rekor denemesi de Dizel yakıt tüketicileri için geldi. Ekim ayı güncel akaryakıt fiyatları gerçekten el yakar duruma geldi diyebilirim.

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir