LPG de Fiyat Düştü

Bugün açıklanan LPG fiyat indirimi ardından rakamların 2,24 TL civarında olması beklenirken bir çok il ve ilçede 2 TL nin […]

Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 3 Ocak 2015 saat 19:10

Bugün açıklanan LPG fiyat indirimi ardından rakamların 2,24 TL civarında olması beklenirken bir çok il ve ilçede 2 TL nin altında satılmaya başlanan LPG rakamlarını gören vatandaşlar şok oluyor. Son 3 yıldır 2,5 TL bandının altına düşmeyen LPG fiyatları neredeyse dizel fiyatlarını yakalamak üzereydi.

LPG Fiyat Dültü

LPG de Fiyat Düşüşü Şaşırttı

Dün yapılan açıklamalar ardından Benzin ve Motorine ciddi oranlarda indirimler yapılmıştı. Literede 18 kuruş indirim yapılan LPG bugün 2 TL nin altında satış fiyatlarını yakaladı.

Otogaz’a yapılan resmi indirim sonrasında otogazın litre fiyatı Ankara’da 2,47 liradan 2,29 liraya, İstanbul’da 2,42 liradan 2,24 liraya, İzmir’de ise 2,42 liradan 2,24 liraya düştü. Ancak İstanbul’un bir çok semtinde bu rakalmın 1,98 TL dolaylarında olduğu hatta bazı benzin istasyonlarındaki kampanyalar ile 1,7 lira rakamları görülmekte.

Tabi bu düşüşler kimseyi yanıltmasın. Dünya trendleri izlendiğinde akaryakıt fiyatlarının özellikle talebin arttığı kış aylarında düşmesi pek hayra alamet konular değil. Özellikle Çin’in kış aylarında LPG ye olan yoğun talebi LPG fiyatlarını yukarı çekmeye yetecek seviyede. Kısa süreliğine de olsa bu düşüşün keyfini çıkarmak ve belki de bol bol ihtiyacı gidermek lazım.

LPG taktırarak yakıttan tasarruf edin. Hesaplamak için tıkla

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir