Fiat Egea Fiyat Listesi

Satılık Fiat Egea modelleri, en güncel fiyatları ve donanım özellikleri ile yakıt tüketimi karşılaştırma analizleri kaclitreyakar.com da

Motor
Fiyat

Marka Tarihçesi

Fiat Markası Tarihi Ve Tarihsel Gelişimi. İtalya’nın kuzeyinde bulunan Torino şehrinde 1899 yılında Giovanni Agnelli tarafından kurulmuş olan FIAT (Fabbrica Italiana Automobili Torino) markası, ”Herkes için bir otomobil” sloganıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başlamıştır.

Fiat markasının en çok satılan otomobilleri EGEA , DOBLO , 500L , 500 ve Linea dır.  Egea modelline Sedan ve HB kasa tipinin haricinde eklenen yeni Cross modeli de tüketici tarafından 2020 yılı itibari ile çok ilgi görmeye başlamıştır. Hatcback kasa tipi kullanılarak Türkiye fabrikasında üretilen Egea Cross yakıt tüketimi konusunda da avantajlıdır.


Fiat Egea Tarihçesi

FIAT Egea (Type 356), 2015 yılının Mayıs ayında İtalyan otomobil üreticisi FIAT tarafından 2015 İstanbul Motor Show’da tanıtılan ve Ekim 2015’te Türkiye’de satışa sunulan, C segmenti bir aile otomobilidir. Ardından 2016 yılında, Avrupa’da Cenevre Otomobil Fuarında, Türkiye’de ise Samsun Otoshow Fuarında Hatchback ve Station Wagon modelleri tanıtılmıştır.

Egea, Bursa’da yer alan TOFAŞ fabrikasında üretilerek 40 ülkeye ihraç edilmektedir. Sınıf olarak C segmenti aralığında bulunan Egea, eski nesli B segmenti olan Linea’nın yerini almıştır. Tasarımı FIAT Stil Merkezi tarafından yapılmıştır ve TOFAŞ, FIAT Grubu ve Koç Holding arasındaki ortak bir girişim tarafından geliştirilmiştir.

Egea Türkiye’de bu isimle satılırken, Avrupa pazarında FIAT Tipo, Meksika-Orta Doğu pazarında ise Dodge Neon adıyla satılmaktadır.

EGEA CROSS Özellikleri ve Fiyatları

2020 yılında Fiat Egea Cross geniş aileleri hedefleyen ve dış tasarımında kullanılan tampon ve tavan rayları gibi detayları ile Crossover segmentine göz kırpan bir model olarak karşımıza çıktı. Sadece görünüm olarak değil aynı zamanda kardeşlerine göre yerden 4 cm daha yüksek oluşu ile sürüş zevkinde de crossover beklentilerini karşılamak istiyor. Bursa Tofaş Fabrikası’nda üretilen 2021 Fiat Egea Cross anahtarsız giriş ve çalıştırma, kablosuz şarj sistemi gibi yeni nesil donanımlar da barındırıyor.

EGESA CROSS Görseller