Volkswagen T-Cross Fiyat Listesi

Satılık Volkswagen T-Cross modelleri, en güncel fiyatları ve donanım özellikleri ile yakıt tüketimi karşılaştırma analizleri kaclitreyakar.com da

Motor
Fiyat

Marka Tarihçesi

Volskwagen 1937 yılında Almanya’da Alman Otomotiv Birliği tarafından kurulan bir otomobil firmasıdır. Firmanın ismi Almancada halkın arabası anlamına gelmektedir. VOLKSWAGEN firması 1940 yılında Alman savaş gücünü arttırmak için sanayi gücünü ordunun emrine vermiştir.


Volkswagen T-Cross Tarihçesi

T-Cross Alman otomobil üreticisi Volkswagen tarafından üretilen B Segmenti yarı kompakt crossover SUV modelidir. Autoshow 2021 etkinliği kapsamında markanın Türkiye operasyonları üzerinden duyurduğu T-Cross modeli, 2022 yılının ilk çeyreğinde Türkiye’de satışa sunuldu. T-Roc’tan daha kompakt boyutlarıyla şehir içi kullanıma çok daha uygun olan Volkswagen T-Cross, sportif olarak daha hareketli gelen çizgileriyle özellikle genç kullanıcıların ilgisini çekmek üzere tasarlandı. T-Cross kompakt segmentte olmasına rağmen iç mekanında yapılan mühendislik dokunuşları ile hacim olarak fark yaratıyor. Bu kapsamda arka koltukları 14 cm’ye kadar ileri kaydırarak bagaj hacmi artırılabilen T-Cross ayrıca dijital kokpit ve üst segment otomobillere özgü olan pek çok sürüş asistan sistemi sunarak sınıfında en iddialı SUV modellerinden biri.

T-Cross Hacim ve Boyutlar

4.107 milimetre uzunluğa ve 1.558 milimetre yüksekliğe sahip olan T-Cross, bu değerleriyle temelinin alındığı Polo’dan ve 54 milimetre daha uzun ve 100 milimetre daha yüksek bir model. Genişlik olarak da 54 milimetre gibi bir artı farka sahip olduğu açıklanan otomobilin 385 litrelik bagaj hacmi, C segmentindeki araçlara taş çıkarıyor diyebiliriz.Arka koltukların tamamen yatırılmasıyla birlikte ortaya 1.281 litrelik devasa bir kullanım alanı sunuyor.

T-Cross Motor Seçenekleri

Sadece ön tekerlekten çekişli altyapı seçeneğiyle satışa sunulan T-Cross’un motor seçenekleri, tamamen ihtiyaçları karşılamaya yönelik parçalardan oluşuyor. Giriş seviyesinde Polo’dan hatırladığımız 1.0 litrelik üç silindir TSI makine 95 ve 115 beygirlik güç değerlerleriye kullanıcıların tercihine sunuluyor. Bu motorun her iki versiyonunda da 6 ileri manuel şanzımanı standart olarak koyan Volkswagen, 115 beygirlik versiyonda ise opsiyon olarak 7 ileri DSG‘yi ekleme yapabiliyor.