BMW için hazırlanan 50. Logosu

BMW X6 Fiyat Listesi

Satılık BMW X6 modelleri, en güncel fiyatları ve donanım özellikleri ile yakıt tüketimi karşılaştırma analizleri kaclitreyakar.com da

Motor
Fiyat

Marka Tarihçesi

Şirket olarak 1913 yılında kurulmuştur ve merkezi Almanya’nın Münih kentindedir. İlk zamanlar uçak üreten bu şirket ilerleyen yıllarla birlikte otomobil üretimine geçmiştir. BMW ayrıca Rolls – Royce ve Mini şirketlerinin de sahibidir. Bunun nedeni ise ilk olarak uçak üretimi yapan bir firma olmasından kaynaklanmaktadır. BMW markasının en önemli araçları D Segmentinde bulunan BMW 5 Serisi dir. Bunun dışında SUV segmentinin ilk araçlarından biri olan BMW X5 Serisi de modelleri arasında en çok satışa sahip modellerindendir. BMW ayrıca Elektrikli araçlar konusunda da ilk deneyimleri sunan firmadır. Özellikle i8 ve i3 serileri ile pazara giriş yapan firma 2021 de yaptığı yatırımlar ile  BMW IX Serisi ile elektrikli SUV pazarında önemli rol oynamaya başlamıştır.


BMW X6 Tarihçesi

BMW X6, Alman otomobil üreticisi BMW tarafından üretilen E Segmentin de bulunan lüks spor SUV modelidir. 2008’in ikinci çeyreğinde piyasaya sürülen araç 2018 sonuna kadar üretilmiş 2020 yılında da makyajlanarak yeni bir tasarıma geçmiştir. SUV özellikleri ile Coupe tasarımını bir araya getiren X6 özellikle motor hacmi ve Coupe tasarımı nedeni ile Türkiye de çok tutulan bir araç olmamıştır.