Volkswagen ID Buzz Hazır

Volkswagen ID Buzz modeli sokakta görüntülendi. Henüz bir çok gizli noktası var ancak konsept modelden uzaktayız

Volkswagen Electric Buzz 2022
Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 6 Temmuz 2021 saat 09:15

Volkswagen ailesi ID adı verilen elektrikli modellere bir yenisini daha eklemek üzere hazırlanıyor. Daha önce yazılarını yazdığım Volkswagen ID4 ve Volkswagen ID3 modellerinden sonra ID Buzz da üretim bandı için hazırlıklarını tamamlamak üzere. Geçtiğimiz günlerde sokakta görüntülenen ID Buzz Transporter 2 modelinden yola çıkılarak hazırlanıyor. Ancak Volkswagen ID Buzz’un içten yanmalı bir motor yerine Elektrikli motorla geleceğini hatırlatayım.

Daha önce konsept tasarımları ile görüntülediğimiz BUZZ ile alakası olmayan bir modeli sokakta görüyoruz aslında. Ön farlarının daha teknolojik olmasını bekliyordum. Bir de tabi renk seçenekleri ile de gözlerimi kamaştırmıştı konsept araç Ancak adı üstünde zaten konsept! Hayallerimin biraz yıkılır gibi oldu açıkçası çünkü bu aracı alıp evin ikinci kamp modu aracı yapmayı hedefliyordum.

Volkswagen ID Buzz tasarımı

Buzz, Volkswagen’in diğer elektrikli modellerinde olduğu gibi sade bir tasarımla hayatımıza girecek gibi. Van ve binek modelleri olacağı kesin gözüyle bakılmaya başlandı bile. Ön tarafındaki tasarımını ben beğenmemiş olsam da bir çok yorumcu aracın ön tarafını Renault’un Van modellerine benzetmiş. Elektrik şarj kapağının hemen sürücü tarafındaki kapının önünde olduğunu görüyoruz. Son zamanlarda bu konuda oldukça fazla eleştiri var. Çünkü sağda veya solda olması yerine şarj sitasyonları için ön tampon bölümünde olması insanların daha az kablo mesafesine ihtiyaç duyacakları gerçeğini ortaya koyuyor.

Volkswagen Electric Buzz 2022

Buzz’un arka tarafında da bence Toyota Verso Proace ‘dan görünümler var. Bagajdaki çıta ile birleşik duran arka farla sade bir görünüm kazandırmış. Yükleme bariyerini de olabildiğince aşağı çekmiş gibi gözüküyorlar. Bu nedenle hep kamp malzemeleri hem de uzun tatiller için güzel tasarımlar yapılabilecek gibi gözüküyor. Ne dersiniz belki de yeni bir hipi dalgası bu araçlar başlar =)

Volkswagen Buzz iç tasarımına baktığımda elektrikli araçlarındaki standart tasarımla karşılaşıyoruz. Bu da bize Volkswagen’in üretimde artık farklılık olmayacak ve tüm araçlarda aynı tasarımları göreceksiniz dediğini gösteriyor. Paketler ile teknoloji büyütmesi veya malzeme kalitesini iyileştireceğiz sanırım.

Volkswagen Ticari Araç modellerinin 2022 yılında Avrupa pazarı için açıklamayı ve 2023 yılında ABD için tanıtmayı planlıyor.

ID Buzz Motor Donanımı ve Özellikleri

ID Buzz’un, arkadan ve 4 çekiş sisteme sahip olarak versiyonları ile birlikte tek ve çift motor seçeneği sunması bekleniyor. Araç bildiğiniz üzere MEB platformunda geliştirildiği için 300 beygirden fazla güç üretecek. Giriş seviyesinde 111 kWh lık pil seçeneği olması planlanan ID Buzz’un farklı donanım paketlerinde mesafeyi arttırmak için kullanıcı tercihine bırakılacak seçenekleri de olacak.

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir