Volkswagen ID7 Tanıtıldı Özellikleri

Volkswagen Elektrikli araç kategorisinde yeni bir model olan Volkswagen ID7 yi 2023’ün ilk Tüketici Elektroniği fuarı olan CES de tanıttı. […]

Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 6 Ocak 2023 saat 11:39

Volkswagen Elektrikli araç kategorisinde yeni bir model olan Volkswagen ID7 yi 2023’ün ilk Tüketici Elektroniği fuarı olan CES de tanıttı. Las Vegas’ta yapılan tanıtımda elektronik gelişmeleri takip etmek için gelen ziyaretçilere yaptığı yeni aracı tanıtan Volkswagen ekibi otomotiv fuarı yerine CES’i tecih etmesi dikkatlerden kaçmadı. Artık arabadan daha çok teknoloji içerikleri geliştiren elektrikli araçlar bu tür fuarlarda ziyaretçileri yakalamaya özen gösteriyorlar.

Kamuflajı ile dikkatleri üzerine çeken Volkswagen ID7 bir çok kullanıcı tarafından keşke araba böyle de satılsa şeklinde yorumlarla karşılaştı. Volkswagen ekibi bu kadar yoğun bir ilgiyi beklemediklerini ancak bir çok ziyaretçinin kamuflaj yerine arabanın rengi olduğunu sandığını ilettiler.

Volkswagen ID7 MEB Platform üzerinde üretimine başlanacak. Burada dikkatleri çeken nokta ise önceki modelleri olan ID3 ve ID4 den farklı olarak ID.7 ‘nin aks aralığının 2.971 mm olması ve modelin toplam uzunluğunun 4.900 mm üzerine çıkacak olması platform’un sunduğu kapasite dolayısıyla aracın içinde muhteşem bir yaşam alanı oluşturmak isteneceği fikrini gözümüzün önüne serdi.

Volkswagen ID7

Volkswagen ID7 İç Donanım ve Özellikleri

ID7’nin iç donanımına baktığımda teknoloji konusunda oldukça fazla geliştirme olacağını düşünüyorum. Ortaya konumlandırılan 15″ dokunmatik ekran önceki modellere göre oldukça fazla kullanışlı olacak gibi duruyor. Ayrıca ön cama yansıtılan arttırılmış gerçeklik destekli head-up display ekranı en kullanışlı ikinci geliştirme diyebilirim.

ID7 iç donanımlarında en çok dikkati çeken özellik ise yeni klima sistemi oldu. Biliyorsunuz elektrikli araçlarda ısınma amacıyla kullanılan bir ısı pompası sistemi var ve sistemi manuel olarak siz kontrol ediyorsunuz. Elektrik menzilinde bir problem olması durumunda araç klima kullanımını devre dışı bırakıyor. Volkswagen ID7 de ise dış havanın durumuna bağlı olarak aracın kabin ısıtma ve soğutma ayarlarını otomatik olarak gerçekleştirerek aracın her zaman ideal sıcaklıkta olmasını sağlıyor.

ID7 hakkında daha fazla bilgi edindikçe buradan size sunmaya devam edeceğim. Volkswagen elektrikli araçları görmek için buradan listelere ve özelliklere ulaşabilirsiniz. 

Volkswagen ID7 Görseller

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir