Volkswagen Taigo Donanım Özellikleri ve Fiyatı

Yeni Volkswagen Taigo donanım özellikleri ve Türkiye fiyatı nasıl olacak?

2022 Volkswagen Taigo Ön Çapraz
Bu makalenin yazarı Kerem Bozokluoglu
Yazar : Kerem Bozokluoglu
Yayınlanma Tarihi : 3 Ağustos 2021 saat 10:02

Volkswagen, Brezilya’da ürettiği Nivus modelini güncelleyerek Avrupa pazarı için Taigo adı ile önümüzdeki yıl içinde satışa sunacağını açıkladı. Polo ile aynı platformda üretilen Yeni Volkswagen Taigo, güncel T-Roc modelinden daha küçük bir otomobil. Volkswagen markasının ürettiği ilk Coupe Crossover model olarak tasarlanan Volkswagen Taigo’nun motor seçeneklerine baktığımızda standart 1.0 litrelik 110 beygir benzinli motor ile karşılaşıyoruz. Buna ek olarak yine 1,5 litrelik 150 beygirlik benzinli motor seçeneğinin de satışta olması bekleniyor. Avrupa da 2022 yılının başlarında satışa çıkacak olan Taigo ‘nun ülkemize gelmesi 2022 yılının ikinci çeyreğini bulacak gibi gözüküyor.

Volkswagen Taigo Ölçüleri

4.26 m uzunluğa, 1.75 m genişliğe ve 1.49 m yüksekliğe sahip olan model; boyutları bakımından T-Roc’tan biraz daha küçük, T-Cross’tan ise biraz daha büyük. Aracın aks aralığına baktığımda ise 2.566 milimetreye uzanan model, standart T-Cross’u geride bırakmış.

Taigo’nun normal versiyonun yanında bir de R Line versiyonun olması da planlar arasında gibi duruyor. Paylaşılan resimlerde R Line versiyonunu da görüyoruz. Aracın dışına genel olarak baktığımızda ise teknolojik aksamların bol bol kullanıldığını görebiliriz. Ön panjurda özellikle bal peteği görünümü ile ortadaki ince krom çıta dikkati çekiyor.

2022 Volkswagen Taigo Önden Görüntü

Bunun en büyük nedeni gündüz farklarında kullanılan LED aydınlatmaların krom detaylarla aynı çizgide devam ediyormuş gibi gözükmesinden de kaynaklı. Aracın hem yanlarında hem de kaput kısmında daha sert gözükmesi için bolca gölge oyunları ve çizgi hatları yapılmış. Yine ön tamponda bulunan sis farları da sanki bunları da buraya koyalım dercesine konumlandırılmış gibi duruyor.

Aracın arka tasarımına geçtiğimizde ise bagaj kapağı boyunca devam eden led farlar arakada şık bir görüntü oluşturmuş. Kesik kesik tasarlanan stop farları da gece dikkatleri çekmenizi sağlayacak. Geri görüş kamerasının çok büyük olması dikkatimi açıkçası çekti, hatta hiç gizleme ihtiyacı bile duymamışlar diye düşündüm. Açıkçası ben Passatlar da logonun altına gizlenmiş geri görüş kamerasını baya beğeniyordum. Yine markanın yeni imajında bulunan aracın ismini tam ortaya konumlandırma durumu bu araçta da devam ettirilmiş.

Volkswagen Taigo Araç İçi Nasıl

Aracın içine girdimizde bizi standart Volkswagen çizgisi karşılıyor. T-Roc ve Polo kullanıcıları bu aracın içine girdiklerinde hiç yabancılık çekmeyecekler emin olabilirsiniz. Bu araca özgü olarak dış renkle uyumlu olarak tasarlanmış iç kaplamalar göze hoş geliyor. Ancak ben burada kullanılan malzemenin beklentileri karşılayacak seviyede olmadığını düşünüyorum. Multimedya ekranları yine sürücü ve orta konsol olmak üzere dijital olarak tasarlanmış. Otomatiki şanzımana ait vites kolu ise bence bu araç için oldukça büyük duruyor.

Ülkemizde ortalama 370 bin TL den başlayan fiyatlarla satılmasını beklediğim Volkswagen Taigo 2022 Bahar aylarında ülkemizdeki KDV ve ÖTV tutarlarına göre ne rakamlarda olacak bu sorunun cevabını heyecanla bekliyoruz. Volkswagen ailesine ait araçların yakıt tüketimi ve özelliklerini görmek için bu linke tıklayabilirsiniz.

Yorumlar

Yorum Yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir