Marka Tarihçesi

CİTROEN, 1919 yılında markanın isim babası da olan Andre Citroen tarafından kuruldu. Ürettiği her araba çok tutan Citroen, 1934 yılında ilk önden çekişli araba serisini piyasaya sürdü.

2023 yılından itibaren elektrikli araçlar da üretmeye başlayan Citroen markası bu konuda ilk elektrikli aracı C4 Elektrikli ve e-C4 X modelleri oldu.


Citroen C3 Tarihçesi

Citroën C3, Citroën tarafından 2002 yılından bu yana üretilen B Segment bir küçük sınıf otomobil modelidir. Araç, Citroën Saxo’nun yerini almış olup günümüzde üçüncü nesli üretilmektedir. Ayrıca şehir içinde yüksek araç isteyenler ve yine boyut olarak biraz daha ara bir model arayanlar için Citroen Air Cross üretilmiştir. PSA grup tarafından üretilen bu araç yakıt tüketimi konusunda oldukça cimridir.

Citroen C3 Yakıt Tüketimi

C3’ün ortalama yakıt tüketimi 100 km de 4.1 litre ile 5.6 litre arasında kullanıma göre değişmektedir. Şehir içinde 45 Litrelik full deposu ile 803 km yol yapabileceğiniz Citroen C3, şehir dışında ise 1.097 km yol götürür. Ortalama tüketim değeri olan 4.7 litre tüketim ile aracınıza full depo yakıt aldığınızda ortalama 957 km mesafe gidebilirsiniz.