Marka Tarihçesi

1983 senesinde İspanya gibi ülkelerinde Nissan markası otomobil üretimine başlandı. Sene 1989’da Nissan İnfiniti isimli yeni bir marka tanıtımı yaptı ve bunu Amerika piyasasına sunuldu. 1990 senesinde Nissan için işler çok iyi gitmez ve Fransız markası olan Renault ile bir anlaşması imzaladılar. Nissan’ın ülkemizde en çok satılan modelleri arasında Qashqai, Navara, Micra ve Juke modelleri bulunmaktadır. C Segmenti için üretilen Pulsar istenilen performansı vermemiş olsa da SUV sınıfı araçların amiral gemisi Nissan Qashqai her zaman satışa büyük destek olmaktadır.


Nissan Juke Tarihçesi

Nissan Juke, Nissan tarafından 2010 yılından bu yana üretilen Mini Crossover SUV modelidir. Araç ilk olarak Mart 2010 Cenevre Otomobil Fuarı‘nda tanıtılmıştır. Çin’de Infiniti ESQ adıyla satılmaktadır.

2. Nesil Juke Üretime Başlıyor

2021 de çıkması planlanan 2. Nesil jenerasyon Juke’un Renault-Nissan-Mitsubishi Ortaklığı’nın V platformu üzerine kurulacağını tahmin ediyor. Platform şu anda Renault Clio ve Nissan Micra’ya ev sahipliği yaptığı için birazcık büyütülmesi gerekiyor. Yeni jenerasyon Juke’a güç konusunda turbolar yardımcı olacak. Otomobilin motor yelpazesi 3 silindirli 0.9 litrelik üniteden dört silindirli 1.2 litrelik üniteye kadar değişecek. Aracın güç çıkış değerleri ise 90 bg ile 115 bg arasında olacak. Ayrıca 110 beygir güçlük 1.5 litrelik bir dizel motor da sunulabilir. Yeni Juke’un opsiyonel olarak dört tekerden çekiş sistemi ile gelebileceği belirtiliyor.