Reklamı kapatı X
İlan ID C11004
Bu araç : 4450 kez görüntülendi

Renault Kadjar 2016 1.2 Touch

79,000 tl Fiyat bilgi amaçlı eklenmiştir.
Model:
Kadjar 2016 1.2 Touch
Segment:
J Segment - SUV / Arazi Aracı
Karma Tüketim
5.6 lt
Şehir İçi Tüketim
6.8 lt
Şehir Dışı Tüketim
3.6 lt
Üretim Yılı:
2016
Yakıt Tipi:
Benzin
Motor:
1197 cm³
Beygir Gücü:
130 hp
Vites Tipi:
Manuel
Renk:
Brown
Kapı:
5
Yakit Deposu
Maksimum Hız
Silindir Hacmi
Vites Tipi
0 - 100km Hızlanma
Araç Segment
SUV
Araç Durumu:
0 Araç
Elektrikli Menzil
Bu araçta ilgileniyor musunuz?
Bilgi Al

Genel özellikler

Daha fazla bilgi

Qashqai'nin birebir rakibi ve Captur'ın ise bir üst segmenti olan Renault Kadjar compact Crossover sınıfı araçların en yeni üyesi. Renault Kadjar ile bu sınıfta da varlığını rakiplerine hissetirerek sınıfın en rakipsiz ismi olmak istediğini bir kez daha dile getirdi diyebiliriz.

Renault Kadjar Dış Tasarım

Captur gibi Renault Kadjar da yeni nesil tasarımdan nasibini alarak Clio'nun hormanal olarak daha gelişmişi olarak adlandırılırsa hiç hata etmiş olmayız. Özellikle Renault mühendisleri bu sene yeni bir çizgi yerine var olan en küçük çizgiden en büyüğüne doğru gitme konusunda azimli gözüküyorlar. dis-tasarim-kadjar-4-b Arkaya doğru yükselen kaslı omuz çizgileri ve kapıların alt tarafında bulunan krom görüntülü plastik tasarımlar Clio ya en yakın benzerlikler diyebilirim. Rakiplerine nazaran ön ızgarada bulunan büyük Renault logosu ve geniş ızgara araca hem arazi hem de spor bir hava katmış. Clio tasarımından ayrılan en önemli ayrıntı ise aracın arka stoplarında gizli. İki parçadan oluşan ve içe doğru girintili stop farkları hemen dikkati çekiyor. 3 boyut efektli jantlar ise standart donanımın en güzel parçası.

Renault Kadjar İç Tasarım

Aracın iç tasarımı Capture ve Quashqai gibi modellerle kıyaslandığında ferah bir yapıya sahip. Benzerlikler göze çarpıyor olsa da özellikle kontak açtığınız anda Kadjar serisinde ilk defa kullanılmaya başlanılan Full Dijital göstergeler hemen dikkatleri üzerine çekiyor. Bu göstergeleri menuel olarak seçeneklerden değiştirmek ve zevkinize göre düzenlemek mümkün. ic-tasarim-kadjar-3 Direksiyon simidini biraz daha iyileştiren Kadjar tasarımcıları ele daha iyi oturan bir kullanım sergilemiş olsalar da direksiyon üzerindeki kumanda düğmelerinde bir iyileştirme yapmamışlar. Özellikle sadece Renault araçlarda bulunan teyp kontrolleri yine direksiyonun arkasındaki farklı bir kumandaya monte edilmiş. Açıkçası ve MeganeII serisinden bu yana bu kontrol tipini sevmiyorum. ic-tasarim-kadjar-1 A-Link olarak adlandırılan dokmunmatik Navigasyon ve Multimedya sistemin Kadjar içinde 2. versiyonu oluşturulmuş. Daha hassaslaştırılan dokunmatik yapısı kullanımını biraz daha iyileştirmiş. Ben yine buradaki grafiklerden memnun olamadım. Çünkü çin malı ekranlar gibi aracın içine yakışmayan bir görüntü veriyor. ic-tasarim-kadjar-6 Küçük eşyalarınız için vites kutusunun ön tarafında büyükçe bir alan yer alıyor. Buraya cüzdan telefon gibi eşyalarınızı rahatlıkla koyabilirsiniz. Ancak biraz aşağıda olması eğilmek gibi opsiyonel durumlar oluşturuyor. Vitesin arka tarafında ise su şişesi veya cola kutusu gibi içecek koymak için yer bulunmakta. Clio'da kullanmaktan nefret ettiğin kol dayama yerini sonunda adam gibi bir tasarım ile iyileştirmişler. Diğer otomobillerdeki gibi sade ve şık bir şekilde orta konsolda yer alması beni memnun etti. Renault Kadjar makalenin başında da belirttiğim gibi geniş bir cross offer araç. Özellikle arka koltuklardaki geniş diz ve baş mesafesi uzun yolculuklarda arkada oturan yolcuları oldukça mutlu edecek. Araç geniş olmasına karşın arka koltukların yapısı nedeni ile 2 kişiden fazla oturmak biraz zor gibi. Ortada oturacak kişinin sırtı oldukça sert bir koltuk yapısı ile karşılaşabiliyor. Standardın haricinde opsiyonel olarak sunulan panaromik tavan her araçta söylediğim gibi aracın tüm havasını değiştirip ferah bir iç mekan sağlıyor. Ancak güneşli havalarda tavanın otomatik kalın bir pencere ile kapatılabiliyor olması burada en büyük artısı. Aracın içi kadar bagaj kısmında da geniş bir hacme sahip oluyorsunuz. Renault Kadjar 472 litrelik bagaj hacmi ile rakibi Qashqai'nin 42 litre üstünde bir alanı size sunuyor. Bununla birlikte standart donanım içinde gelen modüler bölme sistemleri sayesinde bagajı istediğini gibi bölümlere ayırmak ve bu şekilde kullanmak çok iyi bir ayrıntı olmuş.

Renault  Kadjar Ne Kadar Yakar

1.199 cc 1.5 DCI olarak adlandırılan 110 beygirlik motoru ve manuel 6 ileti şanzımanı ile Kadjar 100 km de 5.6 litre yakıt tüketimine sahip. 55 litre yakıt tankı bulunan araç ile şehir içinde 6.8 litre şehir dışında da 3.6 litrelik bir tüketim oranına sahip olmanız mümkün. Alt devirlerde motor biraz bocalasa da yüksek devirlerde kendini topluyor. 99 g/km* CO2 salımıyla ekonomik ve ekolojik bir araç diyebiliriz. Renault Kadjar diğer renault kadjar modellerini görmek için tıklayın  

İletişim detayları

5304903435
Kaclitreyakar
Turkey, yeşilce mah. dalgıç No1 Kat 1